Cashback – na czym polega?

 

Czy kiedykolwiek byli Państwo w sytuacji, w której nie mieliście gotówki, a w danym sklepie czy punkcie usługowym nie mogliście zapłacić kartą, przy czym w pobliżu nie było żadnego bankomatu? W takich przypadkach przydaje się usługa cashback przypisana do karty.

 

Cashback – co to jest?

Usługa cashback jest przypisana do karty, a bank uruchamia ją od momentu jej aktywacji. Pobrana kwota odpowiednio pomniejsza limit bezgotówkowy, który został ustanowiony na karcie. Bank nie ustanawia odrębnego, dodatkowego limitu dla takiej usług. Zarówno zakupy taką kartą jak i wypłata pieniędzy w ramach usługi cashback, są autoryzowane i rozliczanie jedną transakcją, a jej łączna kwota obciąża rachunek klienta.

Innym słowy przy okazji płacenia kartą za zakupy np. w sklepie, można wypłacić także pożądaną kwotę gotówki, a cała kwota obciąża konto użytkownika. Korzystanie z usługi cashback jest możliwe, jeśli posiadamy odpowiednią  karta płatnicza. Wtedy mamy możliwość wypłaty gotówki przy okazji płacenia za zakupy. Przy wspomnianych zakupach wystarczy poinformować sprzedawcę, że jednocześnie chcielibyśmy wypłacić pieniądze.

 

Gdzie można wypłacać pieniądze z usługi cashback?

Wszystkie punkty usługowe oferujące możliwość wypłaty pieniędzy z karty przy zakupach, w  ramach usługi cashback, powinny być właściwie oznaczone. O możliwości skorzystania z takiej oferty można zapytać sprzedawcę. Wśród ponad 64 tys. punktów w Polsce są sklepy sieciowe, salony prasowe, delikatesy i sieci sklepów oraz supermarketów.

 

Ile można wypłacać?

 

usługa cashback

Kwota wypłaty z cashback nie może przekroczyć jednorazowo 760 zł. Nie ma przy tym znaczenia, na jaką sumę dokonujemy zakupów. Z usługi cashback można skorzystać kilkakrotnie w ciągu dnia, a jedynym ograniczeniem będzie wysokość limitu ustanowionego dla posiadanej przez klienta karty.

Usługa w większości banków nie jest płatna, a jeśli tak jest, to wysokość opłaty powinna być podana w tabeli opłat i prowizji właściwej dla danego banku, z którym klient posiada zawartą umowę.

 

Cashback to wygoda w korzystaniu z pieniędzy zgromadzonych na koncie indywidualnym lub firmowym, w zależności od tego, jaką kartą dysponujemy. Nie trzeba szukać bankomatu, ani płacić prowizji za wypłatę z bankomatu nienależącego do danej sieci. Przy okazji zakupów od razu można wypłacić pieniądze i mieć gotówkę w portfelu. Usługa cashback oznacza wygodę i oszczędność czasu.

 

Warto również przeczytać jak zwiększyć oszczędność dzięki spisywaniu wydatków. Opisywaliśmy to w artykule Budżet domowy – jak zacząć spisywać wydatki.

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: