Sprawdź pytania dotyczące Twoich pożyczek

Wybraliśmy najczęściej zadawane pytania dotyczące pożyczek online NEXU.pl, ale jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, której szukasz, nie wahaj się z nami skontaktować. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w dni robocze od 8:00 do 18:00 , zaś w sobotę 9:00 - 16:00.

Czym się różni pożyczka od kredytu?

Pojęcia kredytu i pożyczki często używane są zamiennie względem siebie, co jest dużym błędem. Pomiędzy nimi występuje wiele różnic. Zarówno w przypadku pożyczki, jak i kredytu, mamy do czynienia z pożyczaniem pieniędzy, ale inna jest charakterystyka takiego zobowiązania. O ile pożyczka może być udzielana przez dowolny podmiot, nawet osobę prywatną, o tyle kredyt jest domeną banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Pożyczkę można traktować jako mniej wymagającą wersję kredytu. Najczęściej udzielana jest w niższej wartości niż kredyt, a wszelkie zasady jej udostępniania przez pożyczkodawców oraz zaciągania przez pożyczkobiorców są ujęte w Ustawie o kredycie konsumenckim. Udzielającym pożyczkę może być każda osoba lub instytucja, która posiada pożądaną przez pożyczkobiorcę kwotę pieniędzy. Środki są przekazywane na podstawie umowy pożyczkowej.

Kto może otrzymać pożyczkę w Nexu.pl?

Pożyczkę w Nexu może otrzymać osoba po 18. roku życia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która ma aktywny numer telefonu, adres e-mail i konto bankowe oraz spełnia wymagania pożyczkobiorcy.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Wystarczy wejść na stronę www.nexu.pl i kliknąć "Złóż wniosek o pożyczkę". Jeżeli jesteś już zarejestrowany, wystarczy zalogować się do Strefy Klienta i kliknąć "Weź pożyczkę".

Kiedy wpłyną pieniądze jeśli przejdę weryfikację?

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki, przelew na Twoje konto uzależniony jest od księgowania bankowego Twojego banku.

Nie otrzymuję wiadomości e-mail.

Sprawdź folder "Spam" w swojej skrzynce pocztowej, jeśli nie ma w nim naszej wiadomości, wyślij e-mail na kontakt@nexu.pl. Sprawdź również, czy podczas rejestracji został wpisany prawidłowy adres e-mail.

Ile trwa weryfikacja wniosku?

Decyzja o przyznaniu pożyczki zwykle podjęta jest w ciągu kilku minut. Jeżeli jednak będziemy mieli do Ciebie pytania związane ze złożonym wnioskiem, skontaktujemy się z Tobą przed podjęciem decyzji i zadzwonimy z numeru 22 230 25 27

Dlaczego warunkiem złożenia wniosku jest posiadanie telefonu komórkowego?

Na Twój numer telefonu komórkowego przesyłany jest kod weryfikacyjny, konieczny do wypełnienia wniosku o pożyczkę.

Jaką pożyczkę mogę otrzymać w Nexu?

Dla każdego naszego klienta przygotowana jest oferta indywidualna, dostępna po zalogowaniu się na profil.

Jak zostanę poinformowany o udzieleniu pożyczki?

Decyzja o udzieleniu pożyczki zostaje przesłana smsem lub mailem.

Czy mogę uzyskać pożyczkę, choć wcześniej bank mi odmówił?

Decyzja o przyznaniu pożyczki przez Nexu.pl nie jest uzależniona od decyzji innych firm i jest kwestią indywidualną. Warto jednak pamiętać, że w procesie weryfikacji klient sprawdzany jest w rejestrach dłużników. Może się zdarzyć, że osoba z negatywnym wpisem nie będzie miała problemu z uzyskaniem pożyczki, jeśli pozytywnie przejdzie proces weryfikacji.

Dlaczego mój wniosek o pożyczkę został odrzucony?

Decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest na podstawie wielu czynników. Jeżeli otrzymasz negatywną decyzję, skontaktuj się z naszą infolinią w celu poznania szczegółów.

Jakie dokumenty mam przygotować?

Przygotuj numer dowodu osobistego oraz numer PESEL - będą potrzebne podczas rejestracji.

Jakie będą koszty mojej pożyczki?

Koszt pożyczki jest kwestią indywidualną, zależną od wysokości pożyczki oraz okresu jej spłaty. Przed złożeniem wniosku dokładne koszty możesz sprawdzić ustawiając odpowiednie parametry na kalkulatorze.

Czy muszę podawać powód, dla którego chcę wziąć pożyczkę?

Nie, powód wzięcia pożyczki jest Twoją prywatną sprawą.

Czy mogę zmienić wcześniej zadeklarowany termin spłaty?

Nasi klienci mają zawsze możliwość przedterminowego uregulowania swoich zobowiązań, stosownie do obowiązujących przepisów Ustawy o kredycie konsumenckim. Możliwość ta obejmuje nie tylko wcześniejszą spłatę raty pożyczki (w przypadku pożyczki ratalnej) ale także i możliwość wcześniejszego uregulowania całości pożyczki, to jest przed nadejściem terminów wynikających z umówionego harmonogramu spłat.

Koszty opóźnienia w spłacie pożyczki

Podstawowym kosztem opóźnienia w spłacie pożyczki są odsetki za opóźnienie, zastrzeżone na mocy postanowień Ramowej Umowy Pożyczki.

Co zrobić w przypadku kiedy nie mogę spłacić raty w terminie?

Skontaktuj się z nami mailowo windykacja@nexu.pl lub telefonicznie dzwoniąc na numer +48 (22) 30 20 30 . Wspólnie spróbujemy omówić sprawę Twojej pożyczki i znaleźć rozwiązanie najlepsze w takiej sytuacji. Niezależnie od tego zapoznaj się z ewentualnymi opcjami zmiany terminu spłaty pożyczki, jakie mogą zostać udostępnione na Twoim koncie na stronie www.nexu.pl

Jak sprawdzić całkowitą kwotę do spłaty pożyczki?

Całkowita kwota pożyczki do spłaty w umówionym terminie spłaty jest wskazana w treści zawartej umowy pożyczki. Saldo należności na dzień bieżący jest każdorazowo wskazane na Twoim koncie na stronie www.nexu.pl. W razie wątpliwości co do całkowitej wysokości zobowiązania możesz skontaktować się z Zespołem Obsługi Klienta Nexu: telefonicznie pod numerem 22 230 20 30 bądź poprzez adres e-mail: kontakt@nexu.pl

Co się stanie, jeżeli nie spłacę na czas pożyczki?

Konsekwencje braku terminowej spłaty pożyczki opisane są szczegółowo w postanowieniach Ramowej umowy pożyczki i wynikają z powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Przykładowymi konsekwencjami braku spłaty pożyczki lub jej raty w terminie uregulowanym postanowieniami zawartej umowy są miedzy innymi: prawo wierzyciela do naliczania odsetek za opóźnienie w wysokości określonej w umowie, utrata przez Klienta warunkowo przyznanej mu możliwości bezkosztowej spłaty pożyczki, rozpoczęcie procedury windykacyjnej oraz możliwość przekazania informacji dotyczących zadłużenia z tytułu zaciągniętej pożyczki do ogólnopolskich biur informacji gospodarczych.

Gdzie mogę pożyczyć od Nexu.pl?

Nexu.pl działa na całym terytorium Polski. Z dowolnego miejsca, w którym jesteś i masz dostęp do internetu możesz wypełnić wniosek pożyczkowy.

Nie mogę się zalogować na stronie Nexu.pl. Zapomniałem hasła.

Skorzystaj z procedury odzyskiwania hasła na stronie internetowej Nexu.pl. Wpisz swój adres e-mail, pod którym jest zarejestrowane Twoje konto i kliknij "wyślij kod". Otrzymane na telefon hasło wpisz na stronie, aby zalogować się do profilu.

Czym są pożyczki pozabankowe

Pożyczka pozabankowa to taka, której udziela nie bank, a inna instytucja działająca na rynku finansowym. Pożyczkodawcami pożyczek pozabankowych są firmy pożyczkowe, parabanki i inwestorzy prywatni. Każdą z tych grup obowiązuje inne prawo, dlatego mogą oferować różne rodzaje pożyczek.

Pożyczka pozabankowa – co to jest?

Pożyczka pozabankowa to produkt, który polega na udostępnieniu Ci określonej kwoty przez firmę, która specjalizuje się w takich usługach. Ty musisz tę sumę oddać w określonym czasie, powiększoną o należne opłaty.
Przez termin pożyczki pozabankowe określamy pożyczki oferowane przez firmy pożyczkowe. Zaliczają się do nich różnego rodzaju pożyczki udzielane zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo. Opiewają one głównie na mniejsze kwoty, ale możemy też znaleźć oferty pozwalające na uzyskanie wsparcia finansowego wynoszącego kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

Pożyczka pozabankowa jest łatwo dostępna i udzielana na jasnych i przejrzystych warunkach. Składasz wniosek, jest on później rozpatrywany, potwierdzasz swoją tożsamość, podpisujesz umowę, otrzymujesz środki i je spłacasz. A to wszystko dzieje się bez wychodzenia z domu – szybko, komfortowo i bezpiecznie.
Przez termin pożyczki pozabankowe określamy pożyczki oferowane przez firmy pożyczkowe. Zaliczają się do nich różnego rodzaju pożyczki udzielane zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo. Opiewają one głównie na mniejsze kwoty, ale możemy też znaleźć oferty pozwalające na uzyskanie wsparcia finansowego wynoszącego kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

Pożyczka pozabankowa jest łatwo dostępna i udzielana na jasnych i przejrzystych warunkach. Składasz wniosek, jest on później rozpatrywany, potwierdzasz swoją tożsamość, podpisujesz umowę, otrzymujesz środki i je spłacasz. A to wszystko dzieje się bez wychodzenia z domu – szybko, komfortowo i bezpiecznie.

Czym są pożyczki niebankowe

Popularne pożyczki niebankowe przez internet to wsparcie finansowe udzielane przez instytucje niebankowe. W przeciwieństwie do kredytów bankowych wyróżniają się prostymi wymaganiami, uproszczonym wnioskowaniem oraz opcją szybkiego przelewu gotówki na konto. Dzięki temu stają się rozwiązaniem stosowanym w przypadku nagłych i nieplanowanych wydatków.

Jedną z typów pożyczek niebankowych jest pożyczka ratalna. Udzielana jest na wyższe sumy niż chwilówka oraz z dłuższym czasem spłaty, płacona w comiesięcznych ratach.

Pożyczka niebankowa na pewno jest godna uwagi, szczególnie że łatwo można w internecie znaleźć firmy, które jej udzielają i nawet następnego dnia można się już cieszyć środkami na koncie.

W przypadku poszukiwania taniej pożyczki niebankowej, rozłożonej na raty najlepiej jest wybrać możliwość przez internet. Otrzymujemy spory wybór, oraz duże zróżnicowanie ofert.

Czy na prawo jazdy można wziąć kredyt?

Każdy z nas posiada kilka dokumentów z danymi osobowymi i zdjęciem, ale nie każdy z nich może zostać wykorzystany do potwierdzenia tożsamości. Jednym z takich dokumentów jest prawo jazdy, które często w naszym mniemaniu traktujemy jako zamiennik dowodu osobistego. Zgodnie z polskim prawem nasze myślenie jest jednak błędne.

Dokument tożsamości to urzędowy dokument, który ma potwierdzać, że jego posiadacz rzeczywiście jest tą osobą, za którą się podaje. Każdy dokument tożsamości (m.in z danymi takimi jak: imię i nazwisko jego właściciela, datę urodzenia, pesel oraz płeć) ma także swój indywidualny numer identyfikacyjny. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, za dokument służący potwierdzeniu tożsamości przyjmuje się dowód osobisty lub paszport.

Aby uzyskać kredyt w banku musimy posiadać i okazać dowód osobisty. Na podstawie tego dokumentu nie tylko potwierdzamy swoją tożsamość, ale także udostępniamy dane potrzebne do sporządzenia umowy kredytowej.
Nigdy nie otrzymamy kredytu w banku na podstawie dokumentu tożsamości innego niż dowód osobisty. Jeśli bank dodatkowo poprosi np. o paszport.

Czy można wziąć kredyt na paszport

Zaciągnięcie kredytu w banku na podstawie paszportu lub prawa jazdy nie jest możliwe, dokumentem tożsamości używanym w procedurze kredytowej jest dowód osobisty. Wyjątkiem są jedynie obcokrajowcy, którzy legitymują się paszportem.

Trzeba pamiętać, że ani banki, ani zdecydowana większość innych instytucji finansowych, w tym pozabankowych, nie akceptują w swoich procedurach paszportu jako dokumentu potwierdzającego tożsamość. Każdy dorosły obywatel Polski ma obowiązek posiadania dowodu osobistego, który zawiera konkretne informacje służące jego identyfikacji.

Zaciągnięcie kredytu w banku na podstawie paszportu lub prawa jazdy nie jest możliwe, dokumentem tożsamości używanym w procedurze kredytowej jest dowód osobisty.

Wyjątkiem będą jedynie obcokrajowcy, którzy legitymują się paszportem. Inaczej wygląda procedura zaciągnięcia zobowiązania w banku dla obcokrajowców z Unii Europejskiej, posiadających dowód osobisty, a inaczej spoza UE.

W pierwszym przypadku procedura ubiegania się o kredyt będzie nieco prostsza, ze względu na prawo wspólnotowe, chociaż i tak bank ma możliwość odmówienia udzielenia kredytu lub pożyczki (np. w sytuacji, gdy uzna, że centrum interesów życiowych klienta znajduje się poza granicami Polski).

Obcokrajowcy spoza Unii Europejskiej ubiegający się o kredyt muszą spełnić szereg dodatkowych formalności. Należy pamiętać, że oferta banków, a także wszystkie procedury będą całkowicie się różnić w przypadku obcokrajowców a polskich obywateli.

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

500 zł8000 zł
mc.
246
Miesięcznie:
Kwota1000 zł
Liczba rat 3
Kwota raty 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.00 zł
RRSO 474,9%
Całkowita kwota do spłaty1323.97 zł
Nota prawna
Formularz informacyjny