pożyczka krótkoterminowa online 2022

Pożyczki krótkoterminowe – czym się charakteryzują i na jakich zasadach są udzielane?

 

Pieniądze zdarza nam się pożyczać zarówno na małe, jak i większe wydatki. Doskonałym sposobem sfinansowania tych pierwszych są pożyczki krótkoterminowe, które możemy przeznaczyć na dowolny cel.

 

 

Pożyczki krótkoterminowe – podstawowe informacje

 

Pożyczki krótkoterminowe to na rynku usług pozabankowych takie zobowiązania finansowe, które udzielane są na stosunkowo krótki czas. Dzięki stosunkowo niskiej kwocie pożyczki i bliskiemu terminowi spłaty łatwiej jest nam określić ryzyko kredytowe i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy stać nas na wzięcie pożyczki.

Zobowiązania zazwyczaj pociągają za sobą opłaty, takie jak prowizja, odsetki kapitałowe, opłata za przedłużenie terminu spłaty czy też odsetki za opóźnienie. Stąd też nawet jeśli ubiegamy się o niewielką kwotę – pilnujmy terminu spłaty. Jego „przegapienie” może nas trochę kosztować.

 

Pożyczka krótkoterminowa dostępna jest przez Internet, a do wypełnienia wniosku potrzebujemy dowodu osobistego, numeru telefonu, adresu e-mail i stałego dochodu. Warunkiem ubiegania się o pożyczki krótkoterminowe jest także posiadanie numeru PESEL i stałego adresu zameldowania na terenie Polski.

 

Ponadto, zobowiązania krótkoterminowe mogą zostać przyznane jedynie osobom pełnoletnim, mającym pełną zdolność do czynności prawnych. Tym samym, pożyczki krótkoterminowe nie są wsparciem finansowym ani dla klientów poniżej 18. roku życia, rzadziej dla cudzoziemców. Dokładne informacje o tym, na jakich zasadach udzielane są zobowiązania krótkoterminowe znajdziemy na stronie konkretnego pożyczkodawcy.

 

 

Zobacz też: Karta Kredytowa czy debetowa? Którą wybrać?

 

 

 

 

Pożyczki krótkoterminowe – kiedy warto?

 

Pożyczki krótkoterminowe sprawdzą się wówczas, gdy szybko potrzebujemy środków finansowych w określonej wysokości i gdy na pomoc rodziny czy znajomych z różnych względów nie możemy liczyć. Dzięki niewielkiej ilości rat i możliwości wnioskowania o dowolną kwotę pożyczki krótkoterminowe nie staną się zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu, a jednocześnie szybko pozwolą uporać nam się z nieprzewidzianymi wydatkami.

Fakt, że pożyczki krótkoterminowe dostępne są w całości online znacząco skraca czas trwania całej procedury. Wszystkich formalności związanych z naszą pożyczką dopełniamy przez Internet – wybieramy kwotę i okres spłaty pożyczki krótkoterminowej, wypełniamy wniosek starannie uzupełniając wszystkie wymagane przez pożyczkodawcę pola, wykonujemy przelew weryfikacyjny (jeśli instytucja pozabankowa go wymaga) i czekamy na decyzję czy pożyczka krótkoterminowa przez Internet została nam przyznana.

W przypadku pozytywnej decyzji pieniądze na naszym koncie mogą znaleźć się teoretycznie nawet w 15 minut po akceptacji wniosku – to, ile dokładnie przyjdzie nam czekać na przelew zależy od tego, w jakim banku mamy konto, od godzin pracy pożyczkodawcy i od godzin sesji przychodzących i wychodzących w banku.

 

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: