gdzie na wakacje w 2022 roku

Gdzie na wakacje w 2022 roku? Obostrzenia Covidowe na wakacje 2022

 

Powoli wkraczamy w sezon urlopowy, w związku z czym coraz częściej zastanawiamy się dokąd pojechać na wakacje. Rozważamy wszystkie najpopularniejsze kierunki na wyjazdy wakacyjne, ale wyboru nie ułatwia panująca wciąż pandemia i wprowadzane przez poszczególne kraje obostrzenia covidowe. Chcąc ułatwić podjęcie decyzji, podpowiadamy dokąd wyjechać na urlop za granicę oraz gdzie można wyjechać bez szczepień.

 

Dokąd na urlop za granicę?

 

wakacje w turcji 2022 -obostrzenia covidowe

 

Niesłabnącym zainteresowaniem wśród naszych rodaków od lat cieszy się Turcja i to właśnie ona wygrywa w rankingu najpopularniejszych kierunków urlopowych. Kraj ten nie tylko kusi piękną pogodą i regionalną kuchnią, a także ciekawą kulturą, otwartością i ciepłem, które można poczuć od mieszkańców.

Turyści odwiedzają przede wszystkim kurorty nad wybrzeżem Morza Egejskiego (Bodrum, Fethiye) i  Morza Śródziemnego (Antalya, Alanya, Side), ale także Stambuł czy Kapadocję. Będąc na tureckich wakacjach warto zobaczyć zabytki kultury antycznej – tu wyróżnić można miejsca takie, jak:  Troja, Milet, Efez, Aspendos i i inne.

 

 

Turcja – obostrzenia covid19

 

Co ważne z punktu widzenia turysty 19 kwietnia br. Turcja zniosła dla Polaków obowiązek paszportowy, a od 1 czerwca 2022 r. przestały także obowiązywać obostrzenia związane z wjazdem do Turcji.

Zniesiono obowiązek posiadania wyników testów PCR lub testów antygenowych przy wjeździe. To znaczne ułatwienie w wakacyjnym podróżowaniu do Turcji.

 

 

 

 

Gdzie na wakacje – Grecja i jej piękne zakątki

Na drugim miejscu ulubionych kierunków urlopowych Polaków znalazła się Grecja. Malownicze wyspy i śródziemnomorskie jedzenie od lat zdają się być skutecznym wabikiem na naszych rodaków. Grecja ma dla turysty wiele do zaoferowania. Zaczynając od bogatej historii znanej całemu światu nie tylko ze szkoły, a na ciekawej kulturze i otwartości mieszkańców kończąc.

 

Jadąc na wakacje do Grecji czasem ciężko się zdecydować na konkretny kierunek, gdyż przepięknych i wartych zobaczenia miejsc jest wiele, a każde z nich jest ciekawe i ma do zaoferowania coś innego.  Jednak od lat najpopularniejsze kierunki na wakacje w Grecji to wyspy: Kos, Kreta, czy Rodos. W ostatnim czasie na popularności zyskała także wyspa Mykonos. Turyści chętnie odwiedzają także Ateny, Saloniki czy malownicze Santorini.

 

wakacje w grecji 2022 - obostrzenia covidowe

 

 

Czy jadąc do Grecji trzeba być zaszczepionym?

 

Grecja w maju zniosła wszystkie obostrzenia związane z epidemią covid19. Do tego kraju wlecimy bez konieczności okazywania negatywnych wyników testów czy certyfikatów szczepienia.

 

Zobacz także, jak podróżować tanio i  zwiedzaj świat!

 

Dokąd na wakacje 2022 ? Ulubiony kierunek na wakacje wśród Polaków

 

wakacje w egipcie 2022

 

Podium zamyka Egipt. Także w tym przypadku nie ma większego zaskoczenia. Polacy kochają wakacje all-inlcusive w egipskich kurortach i nurkowanie w rafach koralowych.

Wśród turystów podróżujących do Egiptu, największymi atrakcjami są wszelakie sporty morskie, a przede wszystkim nurkowanie. Morze Czerwone słynie z różnorodności tamtejszych raf koralowych i pięknych, podmorskich krajobrazów. 

Kolejnym sportem wodnym jest kitesurfing – zazwyczaj w okolicach Dahab czy spokojniejsze już rejsy wzdłuż Nilu.

Jest także coś dla tych, którzy preferują atrakcje na lądzie. Egipt oferuje wycieczki pustynne na wielbłądach czy też zwiedzanie znanych na całym świecie piramid.

 

Obostrzenia Covid19 w Egipcie 2022

 

Do Egiptu wlecimy po okazaniu certyfikatu szczepienia przeciwko Covid lub negatywnego wyniku testu PCR (wykonany 72h przed wylotem) albo antygenowego (wykonany 24 h przed wylotem).

Jeśli podróżujecie do Hurghady, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taby, a nie posiadacie odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, będziecie mogli wykonać odpłatnie test PCR na egipskim lotnisku.

Ważnym jest, że po wykonaniu testu na lotnisku będziecie musieli pozostać w pokoju hotelowym do czasu otrzymania wyniku.

W przypadku wyniku pozytywnego, podróżni kierowani są na kwarantannę we własnym mieszkaniu lub hotelu, która trwa 10 dni.

 

 

Gdzie na wakacje bez szczepień i testów?

 

Czy możemy wyjechać na wakacje bez szczepień i testów? Wygląda na to, że to możliwe! Oprócz wspomnianej wcześniej Grecji bez konieczności okazywania certyfikatu szczepienia lub negatywnego wyniku testu wjedziemy do miejsc takich, jak:

 

  • Bułgaria
  • Chorwacja
  • Grecja
  • Czarnogóra
  • Dominikana
  • Kostaryka
  • Malediwy
  • Meksyk

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

500 zł8000 zł
mc.
246
Miesięcznie:
Kwota1000 zł
Liczba rat 3
Kwota raty 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.00 zł
RRSO 474,9%
Całkowita kwota do spłaty1323.97 zł
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: