Kredyt odnawialny – co to jest i jak działa?

 

Kredyt odnawialny to dostępny na rynku produkt bankowy, który związany jest z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym klienta. Dzięki niemu możemy korzystać z określonych limitem w umowie, dodatkowych środków finansowych zawsze, kiedy tego potrzebujemy.

 

Kredyt Odnawialny świetnie sprawdzi się osobom, które czują potrzebę zabezpieczenia finansowego w razie nagłych wydatków – coś w rodzaju poduszki finansowej, dostępnej w każdej chwili. Daje nam to możliwość elastycznego zarządzania domowym budżetem.

 

 

Na jakich zasadach działa kredyt odnawialny?

 

Kredyt odnawialny to względnie prosty mechanizm, który zazwyczaj przyznawany jest na okres 12 miesięcy. Po upływie tego czasu klient może przedłużyć umowę na kolejny okres.

W każdym momencie można też z kredytu odnawialnego zrezygnować. Standardowo w przypadkach kredytowania w banku, odpowiednio wcześniej ustalane są szczegóły, które zawarte są w umowie – takie, jak np. okres wypowiedzenia, odsetki, prowizje, itp.

 

 

Czy kredyt odnawialny to bezpieczne rozwiązanie?

 

Kredyt odnawialny to bezpieczne i często wykorzystywane rozwiązanie. Zasady są jasno określone, a klient od razu wie na co się decyduje.
Zanim podpiszemy umowę, warto jest ją dokładnie przeczytać i przeanalizować wszystkie szczegóły.

Może się zdarzyć, że posiadając na swoim rachunku dostęp do dodatkowych środków finansowych w postaci kredytu odnawialnego nie będziemy z niego korzystać. Wówczas banki zazwyczaj nie naliczają dodatkowych opłat, a my czujemy się zabezpieczeni w razie nagłej sytuacji takiej, jak np. naprawa samochodu.

 

 

Jak spłacić kredyt odnawialny?

 

Spłata kredytu następuje automatycznie po każdym miesiącu użytkowania, czyli wtedy, gdy na nasze konto wpłyną nowe środki.  Należy pamiętać by regularnie spłacać przynajmniej część pożyczki – nie musi być to cała kwota. Cały kredyt odnawialny, wraz z naliczonymi odsetkami (od kwoty, którą wykorzystaliśmy), należy spłacić przed końcem trwania umowy, gdy nie chcemy jej przedłużać i aby całkowicie pozbyć się kredytu odnawialnego. 

 

 

Elastyczna linia gotówkowa w Nexu.pl – co to jest?

 

Elastyczna linia gotówkowa to produkt finansowy działający bardzo podobnie do oferowanego przez banki kredytu odnawialnego.

W Nexu.pl do wykorzystania masz limit od 1000 zł do 6000 zł w zależności od Twojej sytuacji finansowej, która jest dokładnie weryfikowana. Zawsze dokładnie sprawdzamy, czy spłata elastycznej linii gotówkowej nie obciąży nadmiernie Twojego domowego budżetu.

Całkowity okres trwania elastycznej linii gotówkowej w Nexu.pl to zawsze 124 dni, przy czym jeden okres rozliczeniowy to 31 dni. Po tym czasie w dniu 32 dostajesz rozliczenie z danego okresu, które należy spłacić.

 

 

okres trwania linii elastycznej w nexu

 

 

W związku z tym, że nasze życie jest dynamiczne i czasem nieprzewidywalne, to Ty decydujesz ile spłacasz. Może być to tylko minimalna spłata w wysokości 15% od wykorzystanej z limitu kwoty lub całość wykorzystanego limitu elastycznej gotówki wraz z odsetkami.

 

Jednak, jeśli chcesz, aby Twój limit elastycznej gotówki był dla Ciebie dostępny zawsze w każdym okresie rozliczeniowym, pamiętaj o terminowej spłacie. Brak spłaty minimalnej zablokuje możliwość wypłat środków dostępnych w ramach elastycznej gotówki.

 

 

Dla kogo jest oferta elastycznej linii gotówkowej w Nexu.pl?

 

Elastyczna linia gotówkowa w Nexu.pl, podobnie jak odnawialny kredyt bankowy kierowana jest do wszystkich tych, którzy pragną mieć na swoim koncie zabezpieczenie finansowe w postaci dostępnego limitu dodatkowej gotówki do wykorzystania – w każdej chwili, na dowolny cel.

To Ty decydujesz na co przeznaczasz dodatkowe środki pieniężne dostępne w ramach limitu linii elastycznej.

 

Czy elastyczna linia gotówkowa oznacza to samo co pożyczka?

 

Pożyczka, jak i elastyczna linia gotówkowa to dwa inne terminy i dwa różne produkty.
W związku ze zmianami w polskim prawie, dostosowaliśmy nasz produkt tak, by służył Ci jeszcze lepiej na dużo lepszych zasadach.

Elastyczna linia gotówkowa znacznie bardziej przypomina kredyt odnawialny oferowany przez banki, aniżeli chwilówkę.

Środki na Twoim koncie dostępne są zawsze, a sam okres trwania elastycznej linii gotówkowej (124 dni) może być każdorazowo przedłużany w prosty sposób.

Wystarczy, że przed lub po upływie 124 dni umowy ponownie złożysz wniosek o przyznanie takiego samego lub wyższego limitu dostępnego w elastycznej linii gotówkowej w panelu klienta na stronie internetowej Nexu.pl

 

Zobacz jak to zrobić.

 

Jeśli masz jeszcze pytania koniecznie zajrzyj sekcji Q&A (pytania i odpowiedzi)  ->> KLIKNIJ <<-

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny