gdzie na weekend w Polsce

TOP miejsca na urlop w Polsce – gdzie wyjechać na krótki urlop lub aktywny weekend z dziećmi w 2023?

 

 

Sezon urlopowy w pełni, ale czy zawsze musimy myśleć o wyjazdach tylko w okresie wakacji? Ależ skąd! Jeśli pogoda Wam nie straszna i lubicie jeździć po Polsce każdą porą roku to czytajcie dalej! W tym artykule znajdziecie kilka ciekawych propozycji na krótki wypad w najciekawszych i najpiękniejszych miejscach w Polsce. Przedstawimy także miejsca na wakacje z dziećmi w Polsce oraz na weekend we dwoje.

 

 

Gdzie na krótki wypad w Polsce?

 

gdzie na aktywny weekend w Polsce

 

Polska to piękny kraj z wieloma miejscami, do których można pojechać by spędzić krótki urlop. Poniżej przedstawimy klika miejsc w Polsce, gdzie fajnie można spędzić nie tylko weekend, a nawet dłuższe wakacje.

 

 • Zakopane – tego miejsca oczywiście nie mogło zabraknąć na urlopowej liście! Każdą porą roku przywitają Cię majestatyczne góry i piękne szlaki wśród przyrody. Miłośnicy górskich wędrówek docenią krótki urlop w tym miejscu. Świeże powietrze i całodniowe wyprawy np. na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, do Doliny Kościeliska, zwieńczone pysznym, góralskim posiłkiem na Krupówkach zrobi wrażenie na każdym.

 

 • Trójmiasto –  ten kierunek na krótki urlop również nie powinien nikogo dziwić. Niepowtarzalna architektura, morskie powietrze, szum fal i regionalne przysmaki to coś, co każdemu pomoże zrelaksować się i odpocząć od codzienności. Co zobaczyć w Trójmieście? Oczywiście gdańskie śródmieście zwane również Głównym Miastem. Piękną i pełną zabytkowych budynków ulicę Mariacką czy też idealny na romantyczne spacery Park Oliwski. Będąc w Gdyni koniecznie zajrzyjcie na Skwer Kościuszki -najbardziej znaną ulicę prowadząca przez nadmorski deptak, gdzie znajdziecie mnóstwo restauracji i klimatycznych kawiarni. Drewniane Molo w gdyńskiej dzielnicy Orłowo jest zdecydowanie bardziej kameralne niż to w Sopocie, ale ma swój urok. Niewątpliwie plusem jest także bezpłatne wejście. Na urlopie w Trójmieście zobacz koniecznie Sopot i oczywiście znane wszystkim sopockie molo, które jest najdłuższym molo nad Morzem Bałtyckim. Będąc w Sopocie zobaczyć warto też: Krzywy Domek, Operę Leśną, Przystań Rybacką czy Latarnie Morską.

 

 • Jura Krakowsko – Częstochowska – położona pomiędzy Krakowem, a Częstochową wyżyna, rozciąga się na ok. 80 kilometrów, a jej tereny obfitują we wszelakie atrakcje turystyczne. Jej głównym wyróżnikiem są zdecydowanie formacje, ostańce i jaskinie wapienno – skalne, dochodzące nawet do kilkudziesięciu metrów wysokości. Jura zawdzięcza ich obecność zlokalizowanemu tu niegdyś morzu. Zobaczycie tu także średniowieczne zamki (Orle Gniazda), które miały za zadanie strzec Królestwa Polskiego na granicy z Górnym Śląskiem. Znajdują się tu też rezerwaty przyrody czy pustynie – Błędowska i Siedlecka, a także muzea i różne zabytkowe budynki. Polecamy wybrać się na spacer Doliną Mnikowską, która uważana jest za jedno z najbardziej malowniczych miejsc Jury.

 

 

 

Aktywny weekend z dziećmi w Polsce – gdzie warto pojechać?

 

Dla fanów rodzinnych aktywności miejskich przedstawiamy tylko kilka ze znanych polskich miast, w których na pewno nie będziecie się nudzić.

Weekend z dziećmi w Łodzi

 

Łódź to miasto w Polsce centralnej, które kryje w sobie wiele ciekawych i urokliwych miejsc. Łódź to nie tylko ciekawa architektura, ale też wszechobecna przyroda. Aktywny weekend z dziećmi w tym mieście to czysta przyjemność.

 

Poniżej przestawiamy kilka punktów obowiązkowych do zaliczenia będąc w Łodzi:

 

 • Ulica Piotrkowska –  czyli jedna z najbardziej znanych ulic i jednocześnie najdłuższy deptak w kraju. Stanowi niezwykle urokliwą i pełną atrakcji dla każdego wizytówkę miasta. Znajdziecie tam różne sklepy, restauracje i kawiarnie, a życie tętni tam dniem i nocą. Jeśli macie szczęście możecie trafić na trwający tam jarmark lub festiwal, a tych w Łodzi nie brakuje. Polecamy wybrać się tam np. na rodzinny obiad i lody, zaraz po zaliczeniu atrakcji z poniższych punktów. Piotrkowska to także dziedzictwo architektury i filmu. Patrzcie w górę, na boki i pod nogi, a ujrzycie tam nie tylko płaskorzeźby czy eklektyczne detale fasad, a także Aleję Gwiazd, czyli aż 17 tysięcy kostek brukowych z imionami i nazwiskami fundatorów filmowego dziedzictwa Łodzi.

 

 • Orientarium –  to bardzo nowoczesny kompleks pokazujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Poznacie tam Aleksandra -największego słonia indyjskiego w Europie wraz z jego młodszym kolegą o wdzięcznym imieniu Taru. Ponadto, Orientarium w Łodzi posiada rekordowych rozmiarów krokodyla, orangutany sumatrzańskie, wydry czy makaki, a nawet podwodny tunel, z którego podziwiać możemy przepływające nad naszymi głowami rekiny, płaszczki i kolorowe ryby.

 

 • Planetarium w EC1 – to nowoczesny obiekt, który posiada szeroką ofertę dla dzieci praktycznie w każdym wieku. Obiekt wyposażony jest w najdoskonalsze i zaawansowane technologicznie ekrany i nagłośnienie, które zapewnią niezapomniane wrażenia całej rodzinie, a szczególnie małym odkrywcom.

 

 • Łódź Bajkowa – czyli szlak w mieście, na którym znajdziemy dziesięć małych pomników znanych, bajkowych bohaterów, którzy przypominają o dorobku łódzkiej animacji. Pierwszy pomnik przedstawiający Misia Uszatka znajdziemy już na ul. Piotrkowskiej. Przy Muzeum Kinematografii spotkamy znane wszystkim rodzicom koty – Filemona i Bonifacego, natomiast przed wejściem do Palmiarni  – wróbla Ćwirka…a to oczywiście jeszcze nie wszystkie bajowe postaci. Aktywny weekend z dziećmi tym szlakiem na pewno będzie ciekawy i dla Was i dla nich!

 

 • Mandoria Miasto Przygód – jeśli Wasze dzieci to istny żywioł, idealną wycieczką na weekend z dziećmi będzie Mandoria! Jest to całoroczny park rozrywki, a jednocześnie największy w Europie park tematyczny zamknięty w budynku. Będąc w mieście Mandorii poczujecie się tak, jakbyście przenieśli się do miasta sprzed wieków. Znajdziecie tam familijne roller-coastery, karuzele czy łódki. Ważnym i fajnym udogodnieniem jest to, że wiele atrakcji w tym przedwiecznym mieście przystosowanych jest także dla osób niepełnosprawnych!

 

 

 

 

 

 

Weekend z dziećmi we Wrocławiu

 

weekend z dziećmi wrocław

 

Kolejnym miastem na mapie, które warto odwiedzić z dziećmi w weekend jest niewątpliwie Wrocław. Znajdziemy tu liczne atrakcje dla najmłodszych, ale także dla tych starszych. Zacznijmy zatem od poszukiwania wrocławskich krasnali, które rozesłane są po całym mieście i stanowią ciekawą atrakcję dla całej rodziny. Oficjalnie we Wrocławiu zarejestrowano już ponad 382 krasnale, a co roku ich liczba się powiększa. Mapkę, na której zaznaczone są kryjówki krasnali dostaniecie w punkcie informacji turystycznej, ale możecie sprawdzić to także w serwisie turystycznym online. 

 

Wrocławskie ZOO to kolejny punkt na mapie, który trzeba odwiedzić z dziećmi. Jest to miejsce podzielone jest na sześć części ze względu na poszczególne ekosystemy, które się tam znajdują. Zacznijmy od Strefy Morza Czerwonego, gdzie podziwiać można piękną rafę koralową i żyjące na plażach żółwie pustynne. W części Wielkich Jezior Afrykańskich zobaczycie prawie pięćdziesiąt gatunków, kolorowych ryb, a w Afrykarium zobaczycie dom pingwinów, które w naturze zamieszkują wybrzeże Namibii. Kolejnymi obszarami we wrocławskim ZOO są Afryka Wschodnia, Dżungla nad rzeką Kongo i Kanał Mozambicki, gdzie obserwować można krokodyle, płaszczki, rekiny, czy też hipopotamy. To idealne miejsce na wypad weekendowy z dziećmi.

 

Aktywny weekend z dziećmi możecie spędzić także spacerując po pięknym wrocławskim rynku, który prezentuje się pięknie zarówno dniem, jak i nocą. Architektura i tamtejsze restauracje mają wiele do zaoferowania, a często możecie trafić na trwający na rynku jarmark czy festyn.

 

 

Weekend z dziećmi w Warszawie

 

W stolicy Polski nie można się nudzić! Weekend w Warszawie z dziećmi może być  niesamowitą przygodą zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Jeśli wychowujecie małych odkrywców koniecznie odwiedźcie Centrum Nauki Kopernik, które pokaże Wam i Waszym dzieciom szeroko pojęty świat nauki. Zobaczycie tam, jak zbudowane jest wnętrze człowieka, poznacie podstawowe prawa fizyki, a także zobaczycie jak złożony i wielki jest kosmos!

 

Lubicie spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu? Wycieczka rowerowa z dziećmi wzdłuż Wisły to coś dla Was!  Po drodze koniecznie zahaczcie o Wiślany plac zabaw i pyszne lody!

 

Na Warszawskiej mapie rodzinnych atrakcji znajduje się także Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka, gdzie kultura daje się poznać poprzez zabawę i wciągające  warsztaty dla najmłodszych.

 

Wszystkie dzieci kochają weekendowe szaleństwo. Będąc w Warszawie koniecznie odwiedźcie Fun Park Digiloo – znajdziecie tu przeróżne tunele, przeszkody,  labirynty i ogromną przestrzeń do biegania i zabawy. To świetny pomysł na aktywny weekend z dziećmi np. w niepogodę!

 

 

Aktywny weekend z dziećmi za miastem

 

weekend poza miastem z dziećmi

 

Jeśli jesteście zmęczeni pędem miasta, codziennym natłokiem obowiązków i po prostu chcecie odpocząć z dziećmi za miastem to mamy coś dla Was!

 

 • Łan Sztuk – to magiczne, bajkowe miejsce dla całej rodziny, co ważne przyjazne nawet zwierzakom! To magiczne miejsce położone jest w Starym Kawkowie w kierunku północny-zachód od Olsztyna. Zarówno dom, jak i jego otoczenie to idealna przestrzeń do spędzenia leniwych i cudownych dni z dziećmi. Spacery, leżakowanie na trawie czy też pyszny piknik to tylko nieliczne z rzeczy, które możecie tam robić. W okolicy pasą się krowy, konie, kozy, ale spotkacie też ciekawe ptactwo i inne zwierzaki. Niedaleko domku znajduje się rzeka i jezioro. Tutaj czas zwalnia, a telefon i kalendarz wypełniony spotkaniami, to ostatnie o czym macie ochotę myśleć!

 

 • Puszcza Białowieska, a mówiąc dokładniej Miodowa Kolonia położona tuż na jej skraju. Tutaj weekend spędzicie w otoczeniu majestatu przyrody, spotkacie występujące tylko w tych okolicach Żubry, a także inne zwierzęta np. odwiedzając Rezerwat Pokazowy Żubrów, który stanowi świetną atrakcję dla dzieci. Jeśli kochacie przyrodę, śpiew ptaków i tak właśnie ładujecie swoje rodzinne baterie – polecamy!

 

 • Park Romantyczny w Arkadii – to świetny pomysł na na jednodniową wycieczkę pod Warszawę z dziećmi. Idealnie zachowany park z XVIII wieku w stylu angielskim, który zachwyci małych i dużych. Spacer pośród pięknych ścieżek otoczonych ogromnymi drzewami i dobiegający szum rzeki, a także różnego rodzaju budowle, które w swoim wyglądzie nawiązują do średniowiecza i antyku. Znajdziecie tu m.in. leśny akwedukt, sztuczne ruiny, Świątynię Diany, Grobowiec Złudzeń, a także antyczny cyrk. Warto spakować koc i kosz z jedzeniem, by cieszyć się chwilą na łonie natury z dziećmi.

 

 

Wakacje za granicą? Koniecznie sprawdź nasz poradnik: Gdzie na wakacje za granicą? All-Inclusive, czy może kemping?

 

Gdzie na weekend we dwoje?

 

Gdzie pojechać na weekend we dwoje? Odpowiedzi może być tyle, ile jest zakochanych par, czyli całe mnóstwo! Poniżej przedstawimy tylko kilka fajnych i sprawdzonych opcji na to, gdzie Ty i Twoja druga połówka świetnie spędzicie czas we dwoje na tzw. city-breaku!

 

SPA we dwoje na weekend

 

 • Romantyczny weekend SPA w ulubionym regionie Polski to zawsze dobry pomysł! Relaksujące masaże, kąpiele z bąbelkami i długie, wieczorne spacery po okolicy każdemu zrobią dobrze!

 

 • Jeśli jesteście fanami survivalu, lub długich wędrówek wybierzcie się na Mazury lub w Polskie Góry. Czas spędzony na łonie natury, maszerując górskim szlakiem, biwakując i aktywnie wypoczywając, to świetny pomysł na romantyczny weekend dla tych, którzy lubią takie formy wypoczynku.

 

 • Dobrym pomysłem na weekend we dwoje może okazać się wyjazd do sielankowego agroturystycznego miejsca, a wybierać można z całej listy. Takich miejsc na mapie Polski jest coraz więcej. Zazwyczaj tworzone i prowadzone są one zgodnie z regionalną tradycją, którą czuć nie tylko w wystroju wnętrz, ale i rodzimej kuchni, której nie skosztujemy w wielkomiejskich restauracjach.

 

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: