Ferie zimowe – popularne kierunki wyjazdów na ferie z dziećmi i na narty

 

Ferie zimowe dla wielu są długo wyczekiwaną przerwą od nauki szkolnej i obowiązków. Szczególnie dużo radości sprawiają osobom będącym wielbicielami sportów zimowych, głównie nart. Popularnymi kierunkami na ferie są przede wszystkim polskie i zagraniczne góry oferujące wiele atrakcji.

 

 

Ferie zimowe – terminy ferii

 

rodzinne ferie zimowe

 

 

Terminy ferii zimowych od 2003 roku są różne dla poszczególnych województw. W jednym terminie zimowe wakacje są ustalone dla dwóch, trzech, czterech lub pięciu regionów Polski. Decyzja o podzieleniu ferii została podjęta ze względu na nadmierne tłoki w pensjonatach, hotelach i na stokach narciarskich. Zmiana ta przyniosła oczekiwane rezultaty – oblężenie miejscowości wypoczynkowych i pociągów jest mniejsze. W roku 2021 terminy ferii zimowych zostały ustalone w sposób następujący:

  • ferie zimowe – małopolska, województwo kujawsko-pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie: 17 – 30 stycznia,
  • ferie zimowe – podlaskie, warmińsko – mazurskie: 24 stycznia – 6 luty,
  • ferie zimowe – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie: 31 stycznia – 13 luty,
  • ferie zimowe – śląskie, podkarpackie, lubelskie, łódzkie, pomorskie: 14 – 27 luty.

 

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi?

 

Ferie zimowe są świetną okazją do spędzenia wspólnego czasu z najbliższymi. Doskonałą propozycją ferii zimowych z dziećmi jest wyjazd w góry. Miejscowości górskie oferują wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Ferie w górach można spędzać, organizując kuligi, bitwy na śnieżki oraz lepiąc bałwany. Lubianą zimową rozrywką przez wszystkie dzieci jest jazda na sankach, a wiele radości dostarczają wyścigi saneczkowe.

Zimowe wakacje dają także możliwość rozbudzenia w dziecku sportowych pasji. Rodziny preferujące aktywny tryb życia mogą spędzić wolny czas ucząc swoje pociechy jazdy na nartach bądź na łyżwach.

Koszt ferii jest znaczący, zatem wybieramy alternatywne finansowanie poprzez pożyczka 2000 na raty w firmach pożyczkowych. Przed złożeniem wniosku warto więc sprawdzić, jakie wymagania trzeba spełnić, by mieć szansę na pozyskanie środków. Finalnie otrzymujemy zastrzyk gotówki i możemy cieszyć się z wyjazdu.

 

Zobacz też:  TOP MIEJSCA I ZABAWY z dziećmi podczas ferii w 2023 roku!

 

 

Gdzie na ferie zimowe w Polsce?

 

gdzie na ferie w góry

 

Ferie zimowe można ciekawie spędzić zarówno w Polsce, jak też za granicą. Ulubionym kierunkiem Polaków w trakcie ferii zimowych są polskie góry, doceniane przede wszystkim przez miłośników jazdy na nartach. Największym oblężeniem cieszą się malownicze Tatry oferujące liczne stoki doskonale dostosowane do zimowego, narciarskiego szaleństwa. Ferie w górach poza sportami zimowymi dostarczą również wielu innych atrakcji w postaci niezapomnianych widoków, zabaw na śniegu czy kuligów.

 

 

Gdzie na ferie zimowe za granicę?

 

Ferie zimowe są doskonałą okazją do wyjazdu za granicę. Najpopularniejszymi kierunkami Polaków będących wielbicielami jazdy na nartach są alpejskie stoki, zwłaszcza w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech. Alpy oferują niezwykłe widoki ukazujące piękno natury, a jednocześnie bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę ośrodków narciarskich.

Alpejskie stoki dają możliwość wyboru tras o różnym stopniu zaawansowania, dzięki czemu zarówno początkujący, jak też doświadczeni narciarze znajdą trasę dostosowaną do swoich potrzeb i umiejętności. W okresie ferii zimowych na narty można wybrać się także do południowego sąsiada Polski, czyli Czech.

 

snowboard gdzie

 

Powodami, dla których Polacy coraz częściej wybierają czeskie stoki, są przede wszystkim ośrodki narciarskie w bardzo atrakcyjnych cenach, a przy tym świadczące usługi na wysokim poziomie. Zaletą dla miłośników nart i innych sportów zimowych jest także intensywnie rozwijająca się i coraz nowocześniejsza infrastruktura. Ponadto ferie zimowe w Czechach są gwarancją znakomitych warunków śniegowych.

 

Ferie w górach są jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania zimowych wakacji. Miejscowości górskie oferują liczne atrakcje zarówno dla osób dorosłych, młodzieży, jak też rodzin z dziećmi. Jedną z nich są ośrodki narciarskie w polskich i zagranicznych górach.

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: