Jaki kurs angielskiego dla dorosłych wybrać – zestawienie i porady

 

Angielski dla dorosłych to oferta, z której najczęściej korzystają ci, którzy nie mieli tego języka w szkole lub nie uczyli się sumiennie. W dorosłym życiu często okazuje się, że język jest niezbędny, aby  funkcjonować np. w środowisku pracy, a brak umiejętności posługiwania się nim jest bardzo uciążliwy również podczas zagranicznych wakacji, na które coraz częściej wyjeżdżają Polacy. Ponadto, globalizacja i przemieszczanie się, w celu choćby podjęcia pracy za granicą lub podróżowania, by doświadczyć życia, jako tzw. obywatel świata jest już na porządku dziennym.

 

Jaki kurs języka angielskiego wybrać?

 

kurs angielskiego dla dorosłych

 

Nauka angielskiego dla dorosłych jest coraz chętniej wybierana, co bardzo cieszy, bo pokazuje rozwój Polaków, jako społeczeństwa, które chce uczestniczyć w życiu międzynarodowym. Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania, ale w grupie osób zbliżonych do siebie wiekowo. Ma to tę dodatkową zaletę, gdyż często młodsi są znacznie bieglejsi w porozumiewaniu się obcymi językami, wprawiając starsze od siebie osoby w zakłopotanie. Nauka w takich grupach nie jest więc efektywna. Dorośli znacznie lepiej uczą się we własnym towarzystwie, które działa na nich motywująco.

Decydując się na zakup kursu językowego warto wcześniej napisać test kwalifikujący do danej grupy. Zdarza się, że nawet jeśli angielski był w liceum lub na studiach, to umiejętność posługiwania się nim jest tak mała, że nie należy się bać przyporządkowania do grupy początkujących. Angielski dla dorosłych od podstaw jest najlepszą opcją dla zupełnie nowych adeptów lub tych, którzy niewiele pamiętają z wcześniejszych lat nauki. Tym bardziej, że aby opanować każdy język obcy, należy zdobyć solidne podstawy.

 

Ile kosztuje kurs języka angielskiego dla dorosłych?

Koszt kursu językowego uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim wpływa na niego liczba osób w grupie. Im mniejsze klasy, tym cena będzie wyższa, ale też nauka przebiega szybciej i jest bardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb. Najdroższe są lekcje indywidualne z anglojęzycznym lektorem lub native speakerem. Ich cena waha się od 50 do ponad 100 zł za godzinę, jeśli nauczyciel jest doświadczony i ma za sobą wiele sukcesów edukacyjnych.

Zobacz również: Kupować na raty czy za gotówkę?

Ponieważ najwięcej daje żywy kontakt z językiem warto rozważyć ofertę kursów językowych za granicą dla dorosłych. Ich organizacją zajmują się często centra nauki języków. Cena zawiera opłaty za transport, zakwaterowanie i lekcje językowe. W wielu przypadkach tego typu kurs daje więcej niż cały semestr nauki z polskim nauczycielem. Warto pamiętać, że to droższa opcja, a finalny koszt uzależniony jest od wybranej lokalizacji i czasu trwania wyjazdu. Zwykle jednak należy się nastawić na wydatek rzędu ponad 2 tysiące złotych. 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: