Wyjazd na mecz Barcelony 2022

Wyjazd na mecz Barcelony – poradnik kibica

 

Planujesz wyjazd na mecz Barcelony? Zastanawiasz się, jak przygotować się do tej wspaniałej przygody? Dowiedz się już dziś, gdzie warto zatrzymać się na nocleg w mieście, czy opłaca się korzystać z biura podróży i wiele innych ciekawostek, zawartych w tym poradniku kibica.

 

Mecze FC Barcelony są dla fanów piłki nożnej niemałym przeżyciem. Dlatego też tak wielu z nich marzy o zobaczeniu chociaż raz w życiu tej zawodowej drużyny. Dodatkowo, fakt, że w ostatnich czasach Robert Lewandowski dołączył do tego klubu, sprawia, że duma rozpiera Polaków! Co powoduje pojawienie się jeszcze większych chęci odwiedzenia Barcelony i zobaczenia tego wydarzenia na żywo.

 

 

Czy warto jechać na mecz Barcelony z biurem podróży?

 

W Internecie pojawia się wiele ofert wyjazdu na mecz Barcelony z biurem podróży. Jednak nie wszystkie są opłacalne i dobrze zorganizowane. Istnieją takie, które oferują pełną i kompleksową obsługę, dzięki której klient ma zapewniony wyjazd z przelotem, transport, nocleg, ubezpieczenie, posiłki i inne obowiązkowe opłaty. Jednak wiąże się to z większą opłatą, ale za to jest bardzo wygodne i łatwe! Często można natrafić również na biura podróży, które zapewniają tylko sam bilet na mecz i nocleg. Wtedy więc organizacja przelotu i transportu w Barcelonie spoczywa na osobie udającej się na mecz.

 

 

Jaki jest koszt wyjazdu na mecz z biurem podróży?

 

stadion barcelony

Koszt wyjazdu nie jest wszędzie jednakowy. Zależy on od, takich czynników jak:

 • wybrane biuro podróży,
 • wybrana usługa,
 • wyjazd z przelotem czy transport na własną rękę,
 • rodzaj biletu na mecz,
 • i inne…

 

Zazwyczaj jednak ceny wahają się od 100 do nawet 600 euro od osoby za dwa noclegi i bilet na wybrany mecz Barcelony. 

 

 

Wyjazd na mecz Barcelony z biurem podróży – zalety

 

Zastanawiasz się, jakie są w ogóle zalety wyjazdu z biurem podróży? Otóż jest ich naprawdę sporo i są one wartościowe! Za przykład takich korzyści można podać:

 

  • brak zmartwień dotyczących organizacji wyjazdu – kupując kompleksową usługę można cieszyć się brakiem obowiązków, takich jak planowanie i porządkowanie. Głównym zadaniem wyjeżdżającego jest znalezienie odpowiedniego biura podróży i wybranie właściwej dla niego oferty. To tyle!
  • brak bariery językowej – w Hiszpanii ciężko znaleźć osobę, która posługuje się językiem angielskim. Dlatego też korzystając z dobrego biura podróży powinieneś mieć zapewniony komfort wyjazdu, włączając w to pomoc w komunikacji, w sprawach na miejscu.
  • możliwość korzystania z organizowanych wycieczek po mieście – jeżeli do tej pory bałeś się samodzielnie zorganizować zwiedzanie zagranicznego miasta, to skorzystaj z biura, które oferuje takie dodatkowe usługi! Dzięki temu odwiedzisz najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Barcelonie, które robią naprawdę niesamowite wrażenie. 

 

Wyjazd na mecz Barcelony z biurem podróży – wady

 

mecz barcelony wyjazd z biurem

 

Wyjeżdżając z biurem podróży istnieje również ryzyko natrafienia na przykre sytuacje. Można spotkać się z takimi sytuacjami jak, np.:

 • złe warunki w hotelu – noclegi w biurach podróży mogą być jak z bajki lub jak z koszmaru. Dlatego tak ważne jest dokładne przeanalizowanie informacji o hotelu przed wyjazdem. Warto zapoznać się z ocenami osób, które już to miejsce odwiedziły. Dzięki temu można ominąć taką wtopę.
 • ludzie, którzy być może nam nie będą odpowiadać – biura podróży organizują przejazdy dla wielu osób, które później mogą korzystać z tych samym atrakcji, transportu i miejsc. Co może prowadzić do tego, że jak ktoś nam nie przypadnie do gustu, to ciężko będzie go na takim wyjeździe uniknąć.

 

Organizacja wyjazdu do Barcelony samodzielnie

 

Jeżeli czujesz się na siłach, aby samemu zorganizować wyjazd na mecz Barcelony, to czemu nie? Wybierz rozgrywkę, którą chciałbyś zobaczyć na żywo i zacznij poszukiwania dostępnych lotów w wybranej dacie. 

 

 

Jakie lotnisko w Barcelonie wybrać?

 

barcelona nocą

 

W Barcelonie i w jej okolicach znajdują się 3 lotniska. Są to, takie porty jak:

 • Barcelona El Prat,
 • lotnisko w Gironie,
 • lotnisko Reus.

 

Analizując samą mapę, można łatwo stwierdzić, że najlepszym wyborem jest port lotniczy El Prat. Pozostałe lotniska znajdują się w odległości 90-100 kilometrów od Barcelony.

 

 

Gdzie się zatrzymać w Barcelonie?

 

Wybierając nocleg warto kierować się pozostawionymi opiniami na temat danego miejsca. Można je znaleźć, na przykład na Bookingu lub na TripAdvisorze. Dzięki dokładnemu sprawdzeniu kwatery można uniknąć niemiłych sytuacji podczas wyjazdu. 

 

Warto zwrócić też uwagę na położenie hotelu. Stadion Camp Nou znajduje się na ulicy C. d’Arístides Maillol, która oddalona jest ok. 5-6 kilometrów od centrum miasta. Oczywistym jest, że im dalej znajdziemy nocleg od centrum, tym bardziej prawdopodobne, że będzie on tańszy. 


Warto jednak zaznaczyć, że całe miasto ma świetnie rozwiniętą komunikację miejską, dzięki której transport przebiega bardzo sprawnie!

 

 

Ile czasu spędzić w Barcelonie?

 

Jeśli tylko masz taką możliwość, to polecam spędzenie co najmniej 3 dni w Barcelonie. Miasto te zawiera wiele wspaniałych zabytków np. słynną Sagradę Familię, którą trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu. Przez ilość miejsc do zobaczenia warto poświęcić temu miejscu więcej czasu. Dzięki temu na pewno nie wyjedziesz stamtąd niezadowolony!

 

 

Jak kupić bilet na mecz FC Barcelony?

 

Bilety na mecz FC Barcelony najlepiej jest kupić online. Mój wybór padł na platformę Viagogo, na której się nie zawiodłam. Cały proces zakupu był jasny, intuicyjny i sprawny.

 

Dodatkowo polecam również odwiedzić muzeum klubu, które znajduje się na stadionie. Zawarte są tam cenne informacje na temat drużyny, takie jak ich historia, zdobyte nagrody i nie tylko… Z pewnością dla fanów tego klubu będzie to niezapomniane przeżycie.

 

 

Jak dostać się metrem na stadion Camp Nou?

 

metrem w barcelonie

 

Dzięki doskonałej komunikacji w mieście dojazd na stadion Barcelony jest bardzo łatwy! Przejazd metrem do tego miejsca docelowego można wykonać następującymi liniami:

 1. L3 – linia zielona: jeżeli twoje wejście na bilecie odbywa się poprzez bramki 1-5, to wysiądź na stacji Maria Cristina. Jeśli Twoje bramki do wejścia znajdują się w przedziale 6-13, to lepiej będzie zakończyć przejazd na stacji Palau Reial.
 2. L5 i L9S – linia niebieska i pomarańczowa: Wybierając te linie metra należy wysiąść na stacji Collblanc, z której trasa na stadion zajmie tylko ok. 5 minut.

 

Wszystkie 3 linie znajdują się blisko stadionu CampNou. Wybór swojej linii metra uzależniony jest od miejsca, w którym rozpoczyna się podróż i od własnych preferencji.

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

500 zł8000 zł
mc.
246
Miesięcznie:
Kwota1000 zł
Liczba rat 3
Kwota raty 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.00 zł
RRSO 474,9%
Całkowita kwota do spłaty1323.97 zł
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: