pożyczka na dowód osobisty - gdzie dostanę

Gdzie dostanę pożyczkę na dowód osobisty?

 

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy szybko potrzebna jest gotówka. Niezbędne okazują się wówczas pożyczki na dowód. Jak sama nazwa wskazuje, bez formalności i tracenia czasu można szybko dostać pieniądze. W niniejszym artykule wyjaśniono wszystko, co trzeba wiedzieć na temat pożyczek na dowód w 2023 roku. Zachęcamy do lektury.

 

 

Na czym polegają pożyczki na dowód?

 

Pożyczki na dowód to łatwy sposób na szybkie otrzymanie dodatkowej gotówki. Pożyczka na dowód polega na udzieleniu pewnej kwoty pieniędzy wyłącznie na podstawie dowodu osobistego – bez zaświadczeń, np. o zameldowaniu, okresie zatrudnienia, wysokości miesięcznych zarobków czy oświadczeń o zobowiązaniach. Do złożenia wniosku wystarczą dane, jakie są zamieszczone w dokumencie tożsamości; najczęściej udzielają jej parabanki. Najważniejszą rzeczą w przypadku pożyczek na dowód w parabankach jest to, że są one udzielane osobom bezrobotnym, bez stałego źródła dochodu. Pożyczkobiorca zobowiązuje się do regularnej spłaty zaciągniętego zobowiązania finansowego wraz z dodatkowymi kosztami. Pożyczki na dowód wypłacane są na dowolny cel – udzielającego pożyczki nie interesuje, na co wydane są pieniądze. Mogą więc być nimi sfinansowane wakacje, remonty, sprzęty AGD, leczenie i wiele innych rzeczy.

 

 

Czy można wziąć pożyczkę na dowód z banku?

 

pożyczka na dowód online

 

Pożyczkę na dowód udzielają głównie parabanki, a także banki takie, jak: ING, Pekao, PKO BP, mBank, Alior Bank czy Santander. Bank jednak zawsze bada zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, dlatego szybciej pożyczkę można otrzymać w parabanku. Parabanki są bardziej elastyczne w zakresie udzielania zobowiązań finansowych.

 

 

5 najlepszych pożyczek na dowód – ranking 2023

 

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki na dowód warto wybrać sprawdzone podmioty, które jej udzielają.

Poniżej przedstawiono ranking 5 najczęściej wybieranych pożyczek na dowód w 2022 roku.

 

W 2022 roku najczęściej wybierane były pożyczki na dowód w firmach oferujących kwoty:

 

  1. Do 10 tysięcy złotych, a okres spłaty wynosi 30 miesięcy.
  2. Oferowana jest kwota do 20 tys. zł., a okres spłaty wynosi 48 miesięcy.
  3. Firmy oferujące kwotę do 60 tys. zł., a okres spłaty wynosi 84 miesięcy.
  4. Instytucja, która oferuje pożyczkę na dowód w wysokości aż do 200 tys. zł., a okres spłaty wynosi 120 miesięcy.

 

Warto także sprawdzić ofertę pozabankowej gotówkowej linii odnawialnej w Nexu.pl, która jest  świetną alternatywą dla dobrze znanej chwilówki, w której dostęp do gotówki posiada się przez kilka miesięcy. Czytaj więcej TUTAJ

 

 

Dla kogo pożyczka na dowód?

 

szybka pożyczka na dowód

 

Z racji tego, że dowód osobisty dostajemy, gdy kończymy 18 lat pożyczka przeznaczona jest dla obywatela polskiego, który te 18 lat ukończył. Warto wspomnieć, że niektóre parabanki wymagają ukończenia 19 lat. Osoba ta musi posiadać ważny dowód osobisty oraz adres zamieszkania. Pożyczki na dowód są udzielane więc każdemu Polakowi po osiągnięciu pełnoletniości. Bez znaczenia jest, czy osoba ta ma zatrudnienie, dochód, a nawet wysokie zobowiązania finansowe.

Pożyczki na dowód są popularne wśród bezrobotnych, a także wśród młodych ludzi, którzy dopiero co skończyli 18 lat i podejmują pierwsze prace zarobkowe. Pożyczki na dowód dedykowane są także dla osób zadłużonych, które widnieją w bazach BIK (Banku Informacji Kredytowej) i BIG (Banku Informacji Gospodarczej). Osoba zadłużona i wpisana w tych rejestrach nie ma szans na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, a jeśli tak to na bardzo niekorzystnych dla niej warunkach. Dlatego lepszą opcją dla niej jest zaciągnięcie pożyczki na dowód w parabanku.

 

 

Pożyczka na dowód – jakie warunki trzeba spełniać?

 

Żeby zaciągnąć pożyczkę na dowód osobisty trzeba dysponować ważnym dowodem tożsamości, a więc dowodem osobistym. Bez tego wzięcie pożyczki na dowód jest niemożliwe. W formularzu należy podać imię i nazwisko, PESEL, serię i nr dowodu osobistego. Należy też podać adres zamieszkania. Niezbędne jest także posiadanie numeru telefonu i adresu e-mail. Żeby zaciągnąć pożyczki na dowód trzeba także posiadać numer rachunku bankowego.

 

 

Jak aplikować o pożyczkę na dowód?

 

Jak aplikować o pożyczkę na dowód? Pożyczki na dowód można uzyskać poprzez złożenie stosownego wniosku. Formularz można wypełnić stacjonarnie w placówce finansowej lub przez Internet. Wypełnia się dane wnioskodawcy, trzeba określić kwotę, jaką chcemy otrzymać, a także okres spłaty. Po wydaniu decyzji pozytywnej (zazwyczaj do 10 minut), należy podpisać umowę, a pieniądze na rachunek bankowy wpłyną w ciągu najbliższych kilku godzin. Niektóre firmy oferują możliwość dostarczenia gotówki do domu lub na placówce pocztowej.

 

 

Pożyczka na dowód – o czym trzeba pamiętać?

 

Zaciągając zobowiązanie finansowe, jakim są pożyczki na dowód, trzeba być świadomym tego, że trzeba je spłacać regularnie zgodnie z harmonogramem rat. W ten sposób unikniemy dodatkowych kosztów. Trzeba także zaciągnąć kwotę, która jest realna do spłaty. Pamiętać też trzeba o tym, że pożyczki na dowód są udzielane wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Pomimo, że paszport lub prawo jazdy są dokumentem potwierdzającym tożsamość danej osoby, to nie można na ich podstawie zaciągnąć zobowiązania.

 

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: