namiot na wesele

Namiot weselny – jaki jest koszt wynajmu?

 

Wesele w namiocie to koszt rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena namiotu weselnego zależy m.in. od jego wielkości, rodzaju i okresu wynajmu. Obecnie wiele firm na rynku oferuje swoje usługi w tym zakresie, a ofertę możemy dopasować indywidulanie do swoich potrzeb.

 

 

Namiot weselny – koszt organizacji przyjęcia weselnego pod namiotem

 

Koszt wynajmu namiotu weselnego to nie jedyny wydatek związany z weselem w plenerze. Oprócz namiotu weselnego cena imprezy obejmuje też miejsce na jego ustawienie, transport, montaż, a także wyposażenie. Wesele pod namiotem może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wesele w namiocie to koszt porównywalny do wesela w lokalu, chociaż może być zarówno wyższy, jak i niższy. Na ostateczną cenę organizacji imprezy wpływa wiele czynników i parametrów namiotu i związanych z wybraną lokalizacją.

 

 

Wynajem namiotów weselnych – cena za sam namiot

 

przyjęcie weselne w namiocie

 

Firmy wypożyczające namioty weselne cennik często ustalają indywidualnie, uwzględniając szczegółowe wymagania pary młodej. Oprócz wielkości namiotu weselnego ważne są też jego jakość czy kształt. Wynajęcie namiotu weselnego może kosztować od około 300 zł za dobę za jeden namiot wielkości 3 na 3 metry do około 2000 zł za dobę za jeden namiot wielkości 8 na 12 metrów. Cena nie obejmuje podłogi.

Podłoga w namiocie na wesele może być wykonana z wykładziny, płyt wodoodpornych lub z drewna (parkiet). Cennik firm oferujących namioty weselne na wynajem przeważnie uwzględnia tylko najdroższą, ale i najbardziej stabilną i wygodną podłogę w formie parkietu. Ułożenie 1 metra kwadratowego podłogi to koszt od około 10 do 30 złotych.

 

Zobacz też: Ile pieniędzy daje się na komunię lub chrzciny w 2022 roku?

 

Wesele w namiocie dla ponad 150 gości można zorganizować także w hali namiotowej. Hala wielkości 12 na 30 metrów może kosztować około 8000 zł za dobę (plus koszt podłogi za 1 m kw).

To, ile kosztuje wynajęcie namiotu weselnego, zależy też od jego usytuowania. Należy pamiętać, że do namiotu trzeba doprowadzić prąd, zamontować w nim oświetlenie i nagłośnienie. Dlatego im dalej w plener, tym wyższe koszty organizacji imprezy. Wynajęcie namiotu na wesele generuje też dodatkowy koszt w postaci transportu namiotu (montaż zwykle jest wliczony w cenę wynajmu). Zwykle wypożyczalnie mają stawkę za każdy kilometr dowozu namiotu na miejsce.

Niejedna wypożyczalnia namiotów weselnych podająca cennik uwzględnia w nim ceny netto, do których należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23 procent. Należy zwracać na to uwagę, porównując poszczególne oferty.

 

 

 

Wynajem namiotów weselnych – cennik niezbędnych elementów dodatkowych

 

Na koszt wynajęcia namiotu weselnego wpływa też cena wynajmu mebli, akcesoriów i innego niezbędnego na weselu wyposażenia. Dla weselników należy przygotować toalety. Wynajęcie przenośnych toalet to koszt rzędu od 500 zł za toaletę typu toi-toi lub do 1500 zł za namiot z kilkoma toaletami, umywalką i lustrem. Wesele w namiocie wiąże się z koniecznością wypożyczenia także mebli, naczyń i zastawy, wyposażenia niezbędnego do przygotowania i podania posiłków (firmy cateringowe dysponują własnym wyposażeniem, którego użycie wliczone jest w cenę usługi cateringowej), obrusów i dekoracji.

Cena namiotu weselnego po uwzględnieniu tych wydatków znacznie rośnie, nawet kilkukrotnie. Jesienią i wiosną do ceny namiotu weselnego należy doliczyć także koszty ogrzewania tego namiotu. Nagrzewnice różnego rodzaju dostępne są w ofertach wypożyczalni. Cena wypożyczenia nagrzewnicy ustalana jest indywidualnie.

 

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: