jaki prezent na obronę

Jaki prezent na obronę podarować dziecku, przyjaciółce czy wnukowi? Sprawdź!

 

Jednym z ważnych etapów w życiu każdego, młodego człowieka jest niewątpliwie dzień obrony! Po latach nauki i egzaminów każdemu pilnemu studentowi należy się prezent! Prezent z okazji obrony może być symbolicznym drobiazgiem lub kosztownym podarunkiem. Wszystko zależy od tego, jaki budżet mamy do dyspozycji i jak bliska jest nam osoba obdarowywana.

Często w tej roli doskonale sprawdzają się, np. książka, pióro wieczne oraz vouchery na ciekawe atrakcje. Prezent na obronę można podarować indywidualnie albo kupić wspólnie ze znajomymi, czy rodziną. Większa suma pieniędzy pozwoli na kupienie czegoś bardziej ekskluzywnego lub tego, co osoba, której będzie on wręczany sobie wymarzyła. Im wyższa kwota, tym większe pole manewru.

 

Prezent na obronę – elegancki drobiazg

 

prezent na obronę jaki?

 

W roli prezentu z okazji obrony pracy naukowej doskonale sprawdzają się pióra wieczne i długopisy renomowanych marek. To bardzo uniwersalny i „bezpieczny” podarunek, który zawsze się przyda i z pewnością spodoba. Koszt przyborów do pisania (które dodatkowo można opatrzyć grawerem) oscyluje w granicach od 50 do nawet kilku tysięcy złotych. Dobrym pomysłem na sprawienie przyjemności bliskiej osobie z powodu tak ważnego w życiu wydarzenia jak obrona pracy dyplomowej jest również książka. Może być to tytuł ulubionego autora, podręcznik z dziedziny, którą się interesuje, przewodnik po kraju, do którego chce pojechać czy słownik języka, którego się uczy lub planuje nauczyć. Książkowy prezent to wydatek rzędu 40 – 200 zł.

 

 

Prezent z okazji obrony pracy magisterskiej, doktoranckiej, licencjackiej, inżynierskiej…

 

Obrona jest bardzo ważnym, ale również silnie stresującym wydarzeniem, dlatego dobrym pomysłem na prezent z tej okazji będzie coś, co sprawi absolwentowi przyjemność i jednocześnie relaks. W roli takiego podarunku najlepiej sprawdzą się vouchery kwotowe do SPA. Suma startowa w przypadku takiego prezentu to co najmniej 100 zł. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba obdarowywana będzie mogła sama wybrać zabiegi, z których skorzysta.

Ciekawym pomysłem na prezent na obronę jest również lot na paralotni czy możliwość strzelania z broni palnej. Tego rodzaju rozrywki nie są jednak zarezerwowane dla wszystkich. Wcześniej trzeba się upewnić czy znajdują się w kręgu zainteresowań osoby, której zostaną podarowane. Taka przyjemność też wiąże się ze sporym wydatkiem i jest niestety tylko dostępna w większych miastach. Lot paralotnią kosztuje około 90-200 zł, natomiast pobyt na strzelnicy około 100-250 zł.

 

 

Czeka Cię komunia lub chrzciny? Zobacz, ile dać w kopertę!

 

Prezent na obronę – kursy, warsztaty, szkolenia

 

prezent na obronę

 

Jeżeli osoba, której ma zostać wręczony prezent ma zamiar kontynuować naukę lub ma plany na dalsze szkolenia warto zastanowić się nad tym, aby jako prezent wręczyć jej voucher na kurs, który zawsze chciała odbyć. To doskonały sposób na wzbogacenie CV i podniesienie kwalifikacji. Można podarować np. voucher na kurs programistyczny lub inny warsztat specjalistyczny zgodny z zainteresowaniami absolwenta. Koszt takiego prezentu będzie uzależniony od wymiaru godzin szkolenia i jego zakresu tematycznego, dlatego może to być wydatek nawet kilku tysięcy złotych.

 

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: