jaka zjeżdzalnia dla dzieci

Zjeżdżalnia dla dzieci do ogródka – ile kosztuje i czym sugerować się przy wyborze?

Zjeżdżalnia dla dzieci to doskonała rozrywka dla każdego malucha. W ciepłe dni sprawdzają się zjeżdżalnie dmuchane, ale i huśtawki ze ślizgawkami.

Zjeżdżalnia dla dzieci to jedna z głównych atrakcji każdego placu zabaw. Mini ślizgawki przeznaczone są dla najmłodszych, dlatego powinny zapewniać im całkowite bezpieczeństwo w czasie zabawy na podwórku. Zjeżdżalnie ogrodowe mogą być dmuchane, drewniane, plastikowe lub tworzyć gotowe zestawy, np.: z dziecięcym domkiem bądź huśtawką. Ceny zjeżdżali do przydomowego placu zabaw wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

 

Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci – czym się kierować przy wyborze?

 

Istnieje wiele rodzajów zjeżdżalni, jednak przy ich wyborze rodzic powinien kierować się zawsze bezpieczeństwem dziecka. Zjeżdżalnia drewniana powinna być zatem idealnie wyszlifowana, a plastik nie powinien mieć żadnych pęknięć. Konstrukcja placu zabaw musi być stabilna i znajdować się w miejscu, w którym maluch, w razie ewentualnego upadku, o nic się nie pokaleczy, ani nie uderzy. O ile pompowane i nieduże zjeżdżalnie idealnie sprawdzały się do zabawy dla maluchów, o tyle solidnie wykonana ślizgawka z plastiku przypadnie do gustu kilkuletnim dzieciom.

 

zjezdzalnia dla dzieci

 

Zjeżdżalnia do basenu – ile kosztuje?

 

Kiedy lato w pełni i z nieba leje się żar dobrze jest ochłodzić się w ogrodowym basenie. Najmłodszym na pewno spodobają się zjeżdżalnie do wody, które uatrakcyjnią im dzień. Ile zapłacimy za zjeżdżalnię do basenu?  Oczywiście wszystko zależy od materiałów, z których zjeżdżalnia została wykonana, ale np. koszt 150 metrowej zjeżdżalni do basenu to ok. 180-300 zł.

Zobacz też: Dekorator wnętrz – ile kosztuje jego projekt? Czy warto?

 

Zjeżdżalnie plastikowe dla małych dzieci – czy są bezpieczne?

 

Zjeżdżalnia plastikowa przeznaczona jest dla maluchów już od 18. miesiąca życia. Dzięki szerokiej postawie, stabilnie utrzymuje się na podłożu, zapewniając dziecku bezpieczeństwo w czasie beztroskiej zabawy. Szerokie poręcze i niska wysokość zjeżdżalni maksymalnie ułatwia maluchowi wejście po plastikowych schodkach. Producenci zjeżdżalni plastikowych tacy jak: Smoby czy Little Tikes, zadbali nie tylko o bezpieczeństwo swoich produktów, ale również oprawę wizualną, dlatego na ślizgawkach są kolorowe oraz znajdują się na nich zdobienia w postaci ulubionych bajkowych postaci, np. Świnki Peppy czy piesków z Psiego Patrolu.

Ponadto w niektórych modelach zjeżdżalni istnieje możliwość podpięcia węża ogrodowego, co stanowi rewelacyjną zabawę dla najmłodszych, zwłaszcza w upalne dni. Za 90 m ślizgawkę z plastiku zapłaci się ok. 80-100 zł. Modele z wydłużonymi ślizgawkami np. do 180 m to koszt ok. 400 zł.

W ofercie sklepów z dziecięcymi akcesoriami do zabawy można również znaleźć zjeżdżalnie plastikowe dla dzieci typu „małpi gaj”, gdzie dziecko może nie tylko ślizgać się, ale i wspinać oraz czołgać w charakterystycznym domu bez dachu. Zabawka idealnie sprawdza się u maluchów w wieku od 2 do 4 lat. Małpi gaj ze ślizgawką składa się bez użycia narzędzi, dlatego można go w każdej chwili szybko i łatwo zdemontować. Cena produktu wynosi ok. 600 zł.

 

 

Domek ze zjeżdżalnią – na co zwrócić uwagę i od czego zależą koszty?

 

Domek dla dzieci ze zjeżdżalnią to spełnienie marzeń niejednego malucha. Idealnie sprawdzi się jako plac zabaw, zarówno na działce, jak i w domowym ogródku. Ceny domków usytuowanych na specjalnej platformie i połączonych dodatkowo ze zjeżdżalnią wahają się między 1400 a 4000 zł. Różnica w cenie wynika najczęściej z wielkości obiektu, materiałów z jakiego powstał oraz dodatkowych atrakcji, jak: piaskownica czy drabinki do wspinania się. Koszt domku drewnianego może wzrosnąć nawet do 6000 zł, jednak wówczas będzie on wyposażony z dwie huśtawki oraz obszerną piaskownicę, stąd też wyższa cena.

 

domek dla dzieci do ogrodu

 

Dmuchana zjeżdżalnia ogrodowa

 

Dmuchana zjeżdżalnia ogrodowe to najlepsze rozwiązanie w upalne dni. Do pompowanej zabawki istnieje możliwość podłączenia ogrodowego węża, który zasili wodną fontannę, przez co łatwiej będzie się ślizgać maluchom, np. do basenu. Producenci dmuchanych zabawek oferują również szereg różnorodnych nadmuchiwanych placów zabaw imitujących zoo, park dinozaurów, rajską wyspę czy zamek. Dmuchana zjeżdżalnia to koszt ok. 100-300 zł.

 

Huśtawka ze zjeżdżalnią do ogrodu – jaki koszt?

 

Drewniana huśtawka ze zjeżdżalnią to idealny zestaw do zabawy dla dziecka. Za gotowy komplet trzeba będzie zapłacić ok. 400-800 zł, w zależności czy w obiekcie znajduje się więcej niż jedna huśtawka, mini domek czy dodatkowe szczebelki do wspinania się. Drewniane elementy są trwałe i solidne, dlatego ich waga jest dość wysoka. Przed ich umieszczeniem w domowych ogródku, warto dokładnie przemyśleć miejsce, w którym się znajdą, bo niekoniecznie łatwo będzie zmienić ich położenie.

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: