co kupić na wyprzedaży

Sezon na promocje, czyli zimowe wyprzedaże 22/23

 

Zaczął się kolejny zimowy sezon wyprzedaży. To świetny czas, aby zakupić towary z dużymi rabatami. Do kiedy trwają zimowe wyprzedaże 2022/2023? Czy teraz wejdą nowe przepisy prawa, które umożliwią klientom łatwe porównanie cen? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie produkty możesz kupić taniej oraz zdobądź informację o wchodzących przepisach!

 

Z tego artykułu dowiesz się o tym:

  • Co warto kupić na zimowej wyprzedaży?
  • Do kiedy zimowe wyprzedaże 2022/2023?
  • Nowe prawo konsumenta – porównanie cen przed i po obniżce – kiedy wchodzi w życie?

 

 

Co warto kupić na zimowej wyprzedaży?

 

zimowe wyprzedaże

 

Niedługo przed świętami startują zimowe wyprzedaże 2022/2023. To idealny moment na zakup swojej wymarzonej rzeczy w o wiele niższej cenie. Sklepy oferują atrakcyjne ceny i szansę na wyjątkowe okazje. W tym czasie warto również sprawdzić skrzynkę mailową, ponieważ prawdopodobnie dany sklep wyśle kod zniżkowy na przeróżne produkty. Po nowym roku czekają nas jeszcze większe przeceny. W noworocznych promocjach skupimy się głównie na produktach z branży modowej, ale również związanych ze zdrowiem i przeróżnymi sprzętami AGD. To doskonały moment na to, aby skorzystać z okazji i uzupełnić swoją garderobę lub zadbać o dobrą kondycję.

Przeceny na ubrania są jednym z najbardziej pożądanych rodzajów promocji, zwłaszcza w okresie zimowym. Warto zaglądnąć do swojej szafy i sprawdzić czy nie brakuje nam ciepłego swetra, płaszcza, ocieplanej kurtki, butów czy nawet sukienki. W tym czasie zakup zimowej odzieży jest ostatnim momentem, ponieważ wkrótce w sklepach zawitają nowe, wiosenne kolekcje.

 

 

Rozpoczyna się nowy rok, a wraz z nim nowe postanowienia

 

Wiele osób decyduje się na poprawę swojego zdrowia lub sylwetki. W związku z tym przydatny będzie odpowiedni sprzęt, a także strój do ćwiczeń oraz odpowiednie obuwie. Zakup prawidłowego sprzętu to jeden z ważniejszych aspektów dla aktywnych osób. Często jednak lepsze produkty są bardzo drogie. Dlatego też każdy, kto poważnie podchodzi do swojej ulubionej aktywności, powinien sprawdzić wyprzedaże zimowe, aby znaleźć okazje i zaoszczędzić pieniądze na kupno lepszego sprzętu.

Po świętach wiele firm również decyduje się na wyprzedaż swoich produktów z branży AGD lub RTV, aby móc przygotować się na nowy rok. Dlatego też znajdziemy wtedy ogromne rabaty na przeróżne urządzenia elektroniczne, takie jak telewizory, głośniki, słuchawki czy smartfony. Zepsuła się Twoja stara lodówka i potrzebujesz ją wymienić na nowszy model? Sprawdź wówczas sprzęty AGD! Promocje znajdziesz nie tylko na lodówki. Zmywarki, pralki, roboty kuchenne, ekspresy do kawy często zostają przeceniane nawet do 50%.

 

 

Do kiedy zimowe wyprzedaże 2022/2023?

 

wyprzedaże 2023

 

Zimowe obniżki cen w Polsce zazwyczaj następują niedługo przed Świętami Bożego Narodzenia. Wiele marek wysyła wtedy swoim klientom powiadomienia o wyjątkowych promocjach i przecenach, które będą miały również miejsce na ich stronach internetowych. Zwróć uwagę, że największe zimowe wyprzedaże zazwyczaj rozpoczynają się po Nowym Roku. Blue Monday, który wypada 16 stycznia, jest jedną z takich okazji. Co ciekawe nosi taką nazwę, ponieważ został on uznany za najbardziej depresyjny dzień w roku. Producenci z tej przyczyny wprowadzają wielkie zmiany w cenach, aby poprawić humor swoim klientom.

 

Zbliża się także dzień babci i dziadka oraz święto zakochanych – walentynki. Dlatego też w tym czasie niektóre sklepy decydują się na znaczące obniżki cen. Finał zimowej wyprzedaży odbędzie się pod koniec lutego wraz z początkiem marca. Ceny wówczas mogą być nawet o 70% niższe. Pamiętaj jednak, że asortyment może być już mocno wyczerpany. Dlatego jeśli zamierzasz skorzystać z wyjątkowych ofert, nie odkładaj tego na później.

 

 

Nowe prawo konsumenta – porównanie cen przed i po obniżce – kiedy wchodzi w życie?

 

nowe prawo konsumenta 2023

 

Od 1 stycznia 2023 r. w życie wejdą również liczne nowe regulacje dotyczące praw i obowiązków konsumentów oraz sprzedawców. Są to między innymi zagadnienia dotyczące sposobów prowadzenia promocji w sklepach stacjonarnych i online, poinformowanie o stosowaniu urządzeń dopasowujących wyniki wyszukiwania do potrzeb konkretnych klientów oraz metod weryfikacji opinii na temat produktów dostępnych w sieci. Producenci będą mieć nowy obowiązek ujawniania, obok ceny i ceny jednostkowej, informacji o promocyjnych lub zniżkowych ofertach dotyczących danego towaru lub usługi. Potrzebne będzie również przedstawienie najniższej ceny produktu, która obowiązywała przez ostatni miesiąc przed dokonaniem zniżek. Będzie to wymagane nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i tych internetowych, a także w reklamach. Priorytetem takich zmian jest przede wszystkim dostosowanie obowiązujących przepisów prawa chroniących klientów do szybko zmieniającego się otoczenia cyfrowego.

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: