obozy językowe w polsce i za granicą

Obozy językowe w Polsce i za granicą. Jaki to koszt?

 

Obóz językowy to doskonały sposób na spędzenie wakacji zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Takie obozy często mają również doskonały program rekreacyjno-sportowy.

 

Obóz językowy – za granicą i w Polsce. Ile kosztują obozy językowe?

 

Obozy językowe to doskonała forma spędzenia wolnego czasu zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Niezależnie od tego, czy odbywają się w Polsce, czy za granicą są jedną z najlepszych form nauki języka obcego. Warto też wiedzieć, że oprócz oferty edukacyjnej takie obozy mają bardzo często również doskonały program rekreacyjno-sportowy.
Obóz językowy to nie tylko efektywna forma nauki, ale również wypoczynek, który często obfituje w różnego rodzaju atrakcje, takie jak: wycieczki, kursy windsurfingu, tenisa lub wspinaczki. Języki, których najczęściej można się uczyć w ten sposób, to: angielski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański.

 

Obozy językowe w Polsce są tańsze od zagranicznych. W przypadku kwalifikacji do grupy jest podobnie  – w grupie Polaków koszt zwykle jest niższy. Warto jednak zastanowić się nad tym, że tylko w grupie, która nie posługuje się językiem polskim umiejętności lingwistyczne będą nieustannie ćwiczone i doskonalone. Grupy mieszane to także gwarancja szybszych postępów w nauce. Przebywając w polskiej grupie, języka obcego będzie się używało jedynie na zajęciach, co niestety mija się z ideą tego rodzaju wyjazdu nawet, gdy nauka odbywa się na poziomie dla początkujących.

 

 

Jak znaleźć dobry obóz językowy w Polsce i za granicą?

 

Decyzja o wyborze obozu językowego może okazać się trudniejsza niż to się na pozór wydaje. Na co zatem zwrócić uwagę szukając kursu językowego w Polsce lub za granicą? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kwalifikacje nauczycieli, którzy będą nas uczyć na kursie językowym.  Warto zapoznać się z opiniami, które znajdziemy w Internecie na temat poprzednich turnusów, jeśli takie były. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to staż pracy nauczycieli języka. Ważne jest, aby potrafili oni dostosować poziom zajęć nie tylko do wieku uczestników, a także do ich  obecnych umiejętności i wiedzy.

 

wyjazd językowy za granicą

 

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę wybierając się na obóz językowy?

  • ubezpieczenie na czas pobytu,
  • zakwaterowanie w spełniającym nasze wymagania miejscu,
  • wyżywienie oraz rodzaj zajęć dodatkowych
  • koszt obozu

 

Jaki jest koszt tygodniowego obozu językowego w Polsce?

 

Koszt tygodniowego wyjazdu na obóz językowy w Polsce to średnio wydatek od 3500 zł do 4500 zł.  W większości przypadków, taki wyjazd zawierać będzie jeden posiłek w cenie. Natomiast  za obóz językowy za granicą trzeba zapłacić średnio od 4000 zł wzwyż – wszystko jest uzależnione od miejsca, gdzie wyjedziemy.

 

W cenę obozu językowego najczęściej wliczone są:

● noclegi i częściowe lub pełne wyżywienie,
● wycieczki dodatkowe,
● zajęcia rekreacyjno-sportowe,
● opieka wychowawcza i merytoryczna,
● ubezpieczenie NNW,
● program językowy, materiały dydaktyczne oraz dyplomy potwierdzające nabyte umiejętności.

 

Zobacz też: Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe – jaki jest koszt?

 

Wyjazd na obóz językowy – ile trzeba mieć lat?

 

gdzie na obóz językowy

 

Wyjazd na kursy językowe często wiąże się z zapytaniem ile lat może mieć ich uczestnik. Zazwyczaj obozy i kolonie językowe można znaleźć już dla najmłodszych dzieci w wieku szkolnym tj. 8 – 11 lat. Wyjazd na obóz językowy dla starszych dzieci i młodzieży w liceum może okazać się świetną alternatywą np. do tradycyjnych wakacji z rodzicami. Na pewno będzie też wspaniałą inwestycją w ich przyszłość.

Zajęcia językowe w formie wyjazdów czy krótkich, ale intensywnych kursów można znaleźć także dla dorosłych. Tutaj lekcje często skupiają się na nauce języka biznesowego, ale można także wypatrzyć podstawowe kursy językowe.

Nauka języka obcego to niewątpliwie inwestycja w rozwój dla dzieci i dorosłych.  Warto zatem wybrać się na obóz językowy w każdym wieku.

 

 

Obozy językowe w Polsce i za granicą

 

obozy językowe jaki wybrać

 

Obozy językowe w Polsce organizowane są najczęściej w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Można znaleźć dużo obozów odbywających się nad polskim morzem, w górach czy też Pojezierzu Mazurskim.

 

By wyjechać na obóz językowy za granicę wystarczy wiedzieć, gdzie oprócz nauki chcielibyśmy pojechać, aby np. zwiedzić miasto. Oferty na kursy językowe znajdziemy naprawdę w wielu częściach świata:

  • Hiszpanii,
  • USA,
  • Meksyku,
  • Włoch,
  • Francji,
  • Niemiec

 

Obóz językowy za granicą to nie tylko nauka języka. To również możliwość poznania ludzi z całego świata, a zawiązane w ten sposób kontakty mogą w przyszłości zaowocować np.  ciekawymi ofertami pracy. 

Istotnym elementem obozów językowych za granicą jest także poznawanie innych kultur, tradycji i mieszkańców kraju, do którego jedziemy.

 

Obozy językowe niezależnie od tego, czy organizowane w Polsce czy za granicą, zawsze są doskonała okazją do poznania potencjalnych przyjaciół.  Podróżowania po nowych smakach i kulturach, a także ćwiczenie umiejętności lingwistycznych w przyjemnym otoczeniu.

 

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: