wakacje w macedonii 2022

Wakacje w Macedonii – Zobacz co zwiedzić i na jaki koszt się przygotować!

 

Macedonia słynie z pięknych pasm górskich, zabytków pamiętających czasy pierwszych Chrześcijan oraz malowniczych jezior. Dawne tereny Imperium Rzymskiego to doskonały cel wycieczki dla osób lubiących aktywny wypoczynek i niespotykane widoki.

Turystyka w tym kraju jest stosunkowo tania. Koszt tygodniowego pobytu w Macedonii dla jednej osoby, łącznie z transportem, wyżywieniem i noclegiem można zamknąć w kwocie 1000 zł.

 

Macedonia wczasy – miejsca, które warto zobaczyć? Jakie są ceny w Macedonii?

macedonia co zwiedzić

 

Zwiedzanie Macedonii warto rozpocząć w Skopje oraz oddalonego od stolicy o niecałe 20 kilometrów Kanionu Matka. Koniecznie trzeba też wybrać się do Kamiennego Miasta o nazwie Kuklica oraz rozciągającego się aż po granicę z Albanią Parku Narodowego Mavrovo, w którym można, m.in. zobaczyć ruiny zatopionego kościoła. Macedonia to piękna przyroda, nietuzinkowa architektura i przyjemny klimat, w którym wspaniale da się odpocząć i zrelaksować.

 

Wakacje w Chorwacji? Zobacz co warto zwiedzić w Chorwacji.

 

Wakacje w Macedonii – jakie są ceny?

 

wakacje w macedonii

 

Macedonia jest stosunkowo niedrogim krajem. Do najdroższych miast należą oczywiście te największe, czyli Skopje, Ochryda oraz miejscowości nad Jeziorem Ochrydzkim. Mimo wszystko jednak uważane są one wciąż za jedne z najbardziej atrakcyjnych cenowo w Europie.

Do najtańszych zalicza się te najrzadziej odwiedzane przez turystów, np. miasta we wschodniej Macedonii. Koszty zakwaterowania bywają nawet dwukrotnie niższe niż w Polsce, bo już 10-15 euro to suma, za którą można zarezerwować nocleg w wysokim standardzie.

Bankomaty są tutaj powszechnie dostępne nawet w niewielkich miejscowościach, tak samo jak płatności kartą. Należy jednak pamiętać, że poziom cyfryzacji tego rodzaju usług nie jest taki sam jak w Polsce.

 

 

Macedonia – co warto zobaczyć w mieście Skopje

 

Macedonia Skopje

 

Skopje jest miejscem, w którym w sposób naturalny tradycja łączy się z nowoczesnością. Współczesne centrum stolicy Macedonii połączone jest z dzielnicą osmańską i Wielkim Bazarem leżącym nad rzeką Wadar oraz kamiennym średniowiecznym mostem. Na szczególną uwagę w Skopje zasługują takie miejsca, jak:

  • Skopsko Kale – twierdza z VI wieku oraz mieszczące się nieopodal muzeum Matki Teresy z Kalkuty,
  • główny plac miasta, czyli Plostad Makedonija, pamiętające czasy antyczne ruiny miasta
  • Skup oraz muzułmańska część Skopje z łaźniami i meczetami z XV wieku.

 

 

 

 

Wycieczki – Macedonia: Kanion Matka

Utworzony przez rzekę Treskę, Kanion Matka jest oddalony od Skopje o 17 kilometrów. Otoczony stromymi skałami i bujną roślinnością wąwóz o powierzchni 5 tys. hektarów bogaty jest w liczne niewielkie średniowieczne kościoły, monastyry oraz jaskinie. Wszystko to można podziwiać w trakcie rejsu łódką po jednym z dwóch jezior.

Znajdująca się w Kanionie Matka jaskinia Velo jest najdłuższą w Europie podwodną jamą i została wpisana na listę kandydatów do nowych 7 Cudów Świata.

 

 

Macedonia – atrakcje: Park Narodowy Mavrovo

 

macedonia wakacje

 

Mavoro jest największym parkiem w Macedonii. Na obszarze około prawie 700 km² znajdują się najwyższe szczyty oraz najlepsze trasy narciarskie w kraju. Sezon narciarski przypada na okres: listopad-kwiecień. Pozostałe miesiące są idealne do pływania, długich spacerów oraz rejsu łódką po jeziorze Mavrovo. Jezioro to zostało utworzone sztucznie w miejscu, gdzie znajdował się kościół św. Mikołaja. W czasach suszy lustro zbiornika się obniżyło, dzięki czemu można zobaczyć częściowo wystające z wody ruiny świątyni.

 

 

Macedonia – turystyka: Kuklica, czyli Kamienne Miasto

Północno-wschodnia część Macedonii, a w szczególności niewielka wioska Kuklica słynie z osobliwej przyrody. Znajdujące się tam Kamienne Miasto powstało około 10 milionów lat temu. To naturalnie wyrzeźbione formacje skalne o fantazyjnych kształtach powstałe w procesie erozji. Na temat wysokich na 10 metrów kolumn krążą legendy.

 

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: