To trzeba zrobić w 2023 roku - top5

TOP 5 elementów Twojej codzienności, o które musisz zadbać w 2023 roku!

 

W tym artykule chcemy zawrzeć listę elementów, która pomoże Ci wejść dobrze w Nowy 2023 Rok. Upewnij się, że przeczytasz do końca, aby Twój rok był udany i aby niczego nie żałować!

 

Skupimy się w szczególności na:

  1. Relacjach z innymi
  2. Zdrowiu Fizycznym i Psychicznym
  3. Rozwoju osobistym
  4. Hobby
  5. Finanse

 

 

Relacje z innymi – dlaczego są dla nas ważne?

 

Nie od dziś wiadomo, że człowiek to istota stadna. Każdy z nas potrzebuje innego człowieka bądź nawet większej ilości ludzi dookoła siebie, by zdrowo funkcjonować. Stajemy się szczęśliwsi mając dookoła siebie wiele pozytywnych i bliskich nam osób. Ludzie samotni często mają dużo więcej problemów w odnalezieniu się w codziennym życiu i zdarza się, że są nieszczęśliwi. Relacje międzyludzkie mogą sprawiać wiele radości, dawać dużo wsparcia i motywacji, ale też mogą być trudne. W związku z tym warto pamiętać, że o każdą relację w naszym życiu trzeba dbać. Najlepiej zatem na bieżąco naprawiać problemy, które w danej relacji się pojawiają. Takie podejście sprawi, że Twoje przyjaźnie z innymi będą mocne, zdrowsze i życzliwsze.

 

dlaczego warto dbać o relacje z innymi ludźmi?

 

Jeśli relacje z innymi są dla Ciebie ważne, pomyśl o tym, jak codziennie o nie dbać. Wystarczy regularny telefon czy wspólny spacer. W ten sposób pokażesz innym, że Ci na nich zależy, a Twoje relacje z ludźmi wejdą na wyższy poziom.

 

Poprzez posiadanie wielu dobrych relacji, czujemy się spełnieni, akceptowani i szczęśliwi każdego dnia. Te wszystkie uczucia pomagają nam także lepiej odnajdować się w innych dziedzinach życia np. w pracy.

 

 

Zdrowie fizyczne i psychiczne – jak jedno ma wpływ na drugie?

 

W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęcamy zdrowiu. Wiele osób zwraca coraz to większą uwagę na to, jak się czuje fizycznie i psychicznie. Coraz bardziej normalizowane staje się także korzystanie z pomocy specjalistów takich, jak psycholog czy psychoterapeuta. Jest to bardzo dobry znak i duży kamień milowy dla polskiego społeczeństwa. Dzięki holistycznemu podejściu, czyli dbaniu o całość –  jakość naszego życia znacznie się poprawia.

 

Co można zrobić, by wspomagać zdrowie psychiczne i fizyczne każdego dnia?

 

Regularne wychodzenie na świeże powietrze, by pospacerować usprawnia nasze krążenie. Taka forma aktywności polecana jest szczególnie tym, którzy chcieliby zrzucić zbędne, zimowe kilogramy bez obciążania stawów. Osoby siedzące także powinny zadbać o regularny ruch. Codzienna aktywność powinna wynosić przynajmniej 7000 kroków. Łatwo zmierzysz swoją aktywność za pomocą aplikacji w swoim telefonie. Na rynku dostępne są także specjalne opaski czy zegarki do mierzenia aktywności fizycznej. Jeśli nie jesteś miłośnikiem chodzenia możesz wybrać inną aktywność.

 

 

Jak dbać o zdrowie psychiczne i fizyczne w 2023 roku

 

Od aktywności fizycznej człowieka, w dużej mierze zależy jego zdrowie psychiczne. Osoby, które regularnie uprawiają sport mają mniejsze skłonności do depresji, cukrzycy, nadciśnienia i innych chorób, co jest naukowo udowodnione.

Zadbaj też o spokój i relaks. To bardzo ważne dla Twojego zdrowia psychicznego. Świadomy odpoczynek i wyciszenie swojego ciała po całodniowym natłoku obowiązków, jest zbawienna. Możesz wybrać formę odpoczynku, która Tobie odpowiada najbardziej np. wybrać się na masaż, pójść na spacer do lasu, poczytać książkę czy choćby po prostu leżeć i słuchać ulubionej muzyki.

 

Zatem pamiętaj, by w roku 2023 częściej uprawiać sport i odpoczywać. Codziennie staraj zażyć aktywności fizycznej, wychodź na świeże powietrze, a poprawisz swoją kondycję i odporność. Twoje kondycja psychiczna także na pewno ulegnie poprawie.

 

 

 

Rozwój osobisty – od czego zacząć i jak nie wpaść w pułapkę prokrastynacji?

 

Rozwój osobisty jest dla Ciebie ważny, ale Twoje postanowienia noworoczne zawsze kończą się fiaskiem? Już kolejny rok obiecujesz sobie, że tym razem już na 100% zaczniesz pracować nad nowymi umiejętnościami? Z początku nawet dobrze Ci idzie, ale w połowie lutego jednak odpuszczasz i wracasz do starych nawyków? Spróbuj zadbać o swój rozwój osobisty inaczej!

 

Bardzo często chcemy wejść w Nowy Rok „na pełnych obrotach” i dajemy z siebie wszystko, co sprawia, że bardzo szybko tracimy zapał. Dzieje się tak dlatego, że chcemy zrobić za dużo i za szybko na raz. Dlatego, jeśli naprawdę chcesz zmienić coś w swoim życiu, a rozwój osobisty jest dla Ciebie ważny – spróbuj metody małych kroczków.

Jeśli chcesz wytrwać w swoim postanowieniu przez cały rok – nie przeciążaj się i zacznij powoli. Jeśli Twój cel to nauczyć się nowego języka, zacznij od jednej lekcji tygodniowo. Po czasie sam zobaczysz czy tak jest dobrze, czy może wolisz uczyć się częściej. Ta sama zasada sprawdzi się przy wszystkich nowych przedsięwzięciach, które pomogą Ci się rozwinąć.

 

Gdy chcesz zrobić wszystko od razu, często bierzesz na siebie za dużo. Obciążasz się nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, a to ułatwia przekładać swoje postanowienie „na jutro”. W ten sposób wpadasz w pułapkę prokrastynacji i szybko kończysz to, co tak bardzo chciałeś zacząć w Nowym Roku.

 

 

Zadbaj o swoje hobby!

 

W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o pielęgnowaniu swoich zainteresowań. Wpadamy w wir pracy czy nauki i odmawiamy sobie małych przyjemności. Błąd. W Nowym 2023 Roku zadbaj o tę sferę swojego życia. Posiadanie hobby i pielęgnowanie go choć raz w tygodniu to ważna rzecz. Przyczynia się to nie tylko do ciągłego rozwijania naszej pasji, ale też spokojnej i „świeżej” głowy.

 

jak znaleźć swoje hobby

 

Jeśli Twoją pasją jest jazda na rolkach, postaraj się choć raz w tygodniu na nich pojeździć. Poprawisz nie tylko swoje umiejętności, ale też kondycję, postawę i zdrowie psychiczne, o których pisaliśmy wyżej.

 

Jeszcze nie wiesz, jakie masz hobby? Najprostszą metodą, by je znaleźć swoje hobby jest próbowanie wielu różnych rzeczy, a po czasie okaże się, które z nich przychodzi Ci najłatwiej i sprawia najwięcej radości.  Może to będzie Twój cel na 2023 rok?

 

 

Jak zadbać o swoje finanse w 2023 roku? Czy inflacja będzie miała na nie wpływ?

 

jak zadbać o swoje finanse w 2023 roku

 

Finanse, to niewątpliwie jedna z bardzo ważnych sfer naszego życia. Stopy procentowe oraz rosnąca inflacja miały duży udział w pogorszeniu się finansowej sytuacji Polaków. Ceny w sklepach rosną z dnia na dzień. Zobacz, jakie mamy rady, by poprawić Twoją sytuację finansową w 2023 roku.

 

Co możesz zrobić, by zadbać o swoje finanse w Nowym Roku? 

 

  1.  Staraj się regularnie odkładać – nawet małą sumę pieniędzy. Odkładając 5 zł dziennie przez cały 2023 rok uda Ci się odłożyć 1825zł. Nie jest to może zawrotna kwota, ale na pewno jest to dobry nawyk na drodze ku oszczędzaniu większych pieniędzy w przyszłości.
  2. Zdobądź nowe kwalifikacje zawodowe – pomoże Ci to starać się o podwyżkę lub da większe zarobki przy zmianie pracy (rozwój osobisty, to zawsze dobry pomysł).
  3. Postaw na swój biznes – jeśli masz w ręku fach, na koncie oszczędności i wiesz, że coś dobrze Ci wychodzi, ale nadal się wahasz – spróbuj!

 

Inflacja na pewno szybko nie odpuści, kredyty nadal będą drogie, a Polacy i inne nacje na świecie muszą żyć dalej. Dlatego zamiast załamywać ręce, zakasaj rękawy i postaw na swój rozwój! To zawsze przynosi efekt, ale nie zawsze jest pierwszą opcją, po którą sięgamy.

 

Podsumowując, w życiu każdego z nas jest kilka kluczowych sfer, o które należy dbać każdego dnia. Warto przemyśleć nad czym w tym roku chcemy szczególnie popracować, na czym najbardziej nam zależy i jaki efekt chcemy osiągnąć. Planując swoje działania wcześniej mamy większe szanse na powodzenie.

 

 

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: