kolonia dla dzieci 2022

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe, czyli jak bezpiecznie wysłać dziecko na wakacje?

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe są doskonałym sposobem na bezpieczne i atrakcyjne wakacje. Są organizowane zarówno na terenie Polski, jak też w malowniczych i ciepłych miejscowościach zagranicznych. Koszt kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży w zależności od miejsca i atrakcji może wynosić nawet powyżej 3000 zł.

Przed podjęciem decyzji o wysłaniu dziecka na obóz w Polsce lub za granicą rodzice powinni dokładnie sprawdzić organizatora wyjazdu. Organizator takiej wycieczki powinien być wpisany w rejestr prowadzony przez marszałka określonego województwa. Ponadto wszystkie kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe są zgłaszane do kuratorium oświaty.

 

obóz młodzieżowy

 

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe – gdzie wysłać dziecko?

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe są świetnym, a niekiedy jedynym rozwiązaniem dla rodziców, którzy nie mogą wyjechać z dziećmi na wakacje z powodu braku urlopu czy z innych przyczyn. Biura podróży, kluby sportowe i szkoły językowe oferują wiele ciekawych propozycji spędzenia wakacji. Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe są najczęściej organizowane nad polskim morzem, w górach, a także w malowniczej krainie jezior, czyli na Mazurach. Dostępne są także szerokie oferty wakacyjnych wyjazdów za granicę, z czego najczęściej korzysta młodzież.

 

W jakim wieku wysłać dziecko na kolonię? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, w jakim wieku dziecko można po raz pierwszy wysłać na kolonie. Organizatorzy niektórych turnusów ściśle określają przedział wiekowy uczestników lub dokonują ich podziału na grupy pod względem wieku. Zwykle decyzja o wysłaniu dziecka na obóz czy kolonie po raz pierwszy należy wyłącznie do rodziców.

 

Przed postanowieniem o wysłaniu dziecka na obóz należy upewnić się, że organizatorzy wyjazdu są godni zaufania i zapewnią uczestnikom bezpieczeństwo. Firma, klub lub szkoła, która organizuje wypoczynek powinna być wpisana do rejestru organizatorów prowadzonego przez urzędy wojewódzkie. Ponadto każdy obóz dla dzieci i młodzieży musi zostać zgłoszony do kuratorium oświaty. Wychowawcy uczestniczący w wyjeździe powinni mieć wykształcenie pedagogiczne lub ukończony odpowiedni kur. Rodzice powinni otrzymać również numery kontaktowe nie tylko do firmy, ale również do wychowawców zapewniających opiekę uczestnikom letniego wyjazdu. Korzystając z ofert biura podróży, warto także sprawdzić gwarancję ubezpieczeniową, opinie innych ludzi zamieszczane na forach internetowych oraz od ilu lat dana firma funkcjonuje na rynku.

 

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe w Polsce – ile kosztują?

Dużą popularnością cieszą się kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe organizowane na terenie Polski w rejonach Morza Bałtyckiego, gór oraz na Mazurach. Ciekawą propozycją są wyjazdy tematyczne, nazywane również specjalizowanymi, np. obozy konne, plastyczne, tenisowe, sportowe, żeglarskie itp.

Koszt kolonii specjalizowanych jest bardzo zróżnicowany i zależy od kilku podstawowych czynników: miejsca docelowego, liczby zajęć, rodzaju zakwaterowania, profilu (rodzaju specjalizacji) i oferowanych atrakcji. Najczęściej waha się w granicach od 2000 zł do nawet powyżej 3000 zł za siedmiodniowy pobyt. Nieco tańszym rozwiązaniem są tradycyjne kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe, które polegają na wycieczkach autokarowych, pieszych wędrówkach, kąpielach w morzu, zdobywaniu górskich szczytach i wielu innych atrakcjach. Ich koszt jest mniejszy w porównaniu z koloniami specjalizowanymi o około 200-300 zł.

 

Sprawdź,  co warto zobaczyć w Chorwacji!

 

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe za granicą – ile kosztują?

 

kolonia dla dzieci

 

Dzieci oraz młodzież chętnie korzystają z możliwości wyjazdu na kolonie i obozy za granicą. Do najbardziej popularnych kierunków należą:

  • Słowacja
  • Chorwacja
  • Grecja
  • Włochy
  • Bułgaria
  • Hiszpania

Są to kraje o malowniczym krajobrazie, wysokich temperaturach, dostępem do morza oraz gór. Ceny obozów zagranicznych są bardzo zróżnicowane. Koszt obozu zwykle obejmuje transport, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Rozmaite atrakcje w postaci Aquaparków, wycieczek fakultatywnych, rejsów statkiem, kursów itp. najczęściej wymagają dodatkowych opłat. Ceny kolonii dla dzieci i obozów młodzieżowych za granicą (bez dodatkowych atrakcji) wynoszą średnio od 3000 zł do nawet 5000 zł.

 

Koszt obozów dla dzieci i młodzieży jest zależny od miejsca docelowego, rodzaju zakwaterowania, a także liczby atrakcji. Droższe są kolonie tematyczne, np. konne, wokalne, rowerowe, itp. Należy pamiętać, żeby dokładnie sprawdzić organizację, z którą chcemy wysłać na wakacje nasze dziecko, aby spać spokojnie podczas, gdy ono będzie się świetnie bawić, a my…odpoczywać!

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: