gdzie na wakacje jesienią

Gdzie warto pojechać na urlop jesienią?

 

Coraz więcej naszych rodaków wyjazdy urlopowe planuje na jesień. Niektórzy chcą uniknąć wakacyjnych tłumów, inni uciekają od kapryśnej pogody. Niezależnie od powodów, każdemu zależy na tym, żeby jak najlepiej wykorzystać ten czas odpoczynku. Sprawdźmy zatem, gdzie wyjechać na urlop jesienią oraz ile kosztują wycieczki jesienią.

 

 

Gdzie na urlop jesienią? Wakacje w ciepłych krajach

 

„Afryka dzika, dawno odkryta”. Warto zatem osobiście sprawdzić, co oferuje ten gorący kontynent i jakie atrakcje nas tam czekają. Dokąd wyjechać w październiku i listopadzie?

 

 

Urlop na Zanzibarze

 

zanzibar jesienią

 

Od kilku lat ta wyspa na Oceanie Indyjskim cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Fakt ten nie dziwi, biorąc pod uwagę jej liczne zalety. Zacznijmy od sprzyjającej aury. Temperatury na Zanzibarze w październiku i listopadzie oscylują w granicach 30 stopni, natomiast temperatura wody nie spada poniżej 25 stopni.

Jednak przyjemne kąpiele w lazurowym oceanie i odpoczynek na niebiańskich plażach to nie jedyna rozrywka, jaka czeka nas w Tanzanii.  Zatem jakie są jeszcze atrakcje na Zanzibarze?

 

 

Co zobaczyć na Zanzibarze?

 

Na uwagę zasługuje Stone Town, czyli historyczna część miasta Zanzibar, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tam zarówno pozostałości starego miasta m.in. targ niewolników, jak też niezliczone stragany i kramy.

Fanów muzyki z pewnością zainteresuje Muzeum Freddiego Mercurego, które powstało przy Kenyatta Rd – w miejscu, gdzie artysta przyszedł na świat.

Miłośnicy natury powinni natomiast zwrócić uwagę na Park Narodowy Jozani, gdzie lokalni przewodnicy przybliżą nam faunę i florę wyspy oraz na znajdujące się w pobliżu Centrum Motyli.

 

 

Ile kosztuje wycieczka na Zanzibar?

 

Tygodniowy urlop na Zanzibarze to wydatek od 4.500 zł do nawet 20.000 zł za osobę, w zależności od standardu obiektu i opcji wyżywienia. Wybierając wariant all-inclusive w dobrej jakości hotelu musimy liczyć się z wydatkiem około 6.000 zł za osobę.

 

 

Dokąd wyjechać jesienią za granicę? Urlop w Kenii

 

Pozostając na afrykańskim lądzie, proponujemy zwiedzić dziką Kenię. Podobnie jak na Zanzibarze, temperatury nie spadają tu poniżej 30 stopni. Wybierając ten kierunek, pogodę będziemy mieli zapewnioną. Jednak aura to nie wszystko.

 

 

Jakie atrakcje w Kenii warto zobaczyć?

 

kenia safari jesienią

 

Być w Afryce i nie pojechać na Safari to jak …być w Afryce i nie pojechać na Safari :-). Do najpopularniejszych należy wizyta w rezerwacie Masai Mara. To właśnie tam dostajemy niepowtarzalną okazję, by stanąć oko w oko z najdzikszymi zwierzętami świata.

W Kenii czeka Was również Mombasa, miasto z największym portem tego kraju, malowniczym starym miastem oraz największą atrakcją – „Bramą z kłów słoniowych”.

Będąc w Kenii warto również odwiedzić Wyspę Lamu – najstarszą zamieszkaną osadę w tym kraju. Osły, będące tam głównym środkiem transportu, są najlepszym dowodem na to, że w tym miejscu czas się zatrzymał.

 

 

Ile kosztuje wycieczka do Kenii?

 

Dwuosobowa wycieczka all-inclusive do Kenii dla dwóch osób to koszt w granicach 6.000 zł za osobę. Do tej ceny musimy oczywiście doliczyć wycieczki fakultatywne m.in. około 300$ za osobę za safari.

 

 

Gdzie na urlop jesienią w Europie?

 

Aby oderwać się od jesiennej codzienności, nie musimy wyjeżdżać na drugi koniec świata. Jesienny urlop w Europie też może być niezapomnianą przygodą.

 

 

Wycieczka jesienią na Sardynię

 

Ta włoska wyspa jest idealnym miejscem na jesienny wypoczynek. Opustoszała poza sezonem, jesienią wciąż kusi pięknymi krajobrazami i doskonalą pogodą. W październiku i listopadzie temperatury na Sardynii mogą przekraczać 20 stopni. Poza sprzyjającą aurą, Sardynia kusi jeszcze wieloma atrakcjami.

 

 

Co zobaczyć na Sardynii?

 

sardynia jesienią

 

Będąc na urlopie na Sardynii z pewnością warto poświęcić czas na zwiedzanie jej stolicy Cagliari. Tam na uwagę zasługuje wieża Torre dell’Elefante, z której możemy podziwiać panoramę całego miasta oraz starożytny amfiteatr, pamiętający jeszcze walki gladiatorów.

Na wakacyjnych zdjęciach z pewnością doskonale będzie prezentować się miasteczko Orgosolo – słynne z barwnych murali. Natomiast miłośników historii z pewnością zainteresują ruiny miasta Tharros.

 

 

Ile kosztuje wyjazd na Sardynię dla dwóch osób?

 

Wycieczka na Sardynię to średni koszt w granicach 3.000 zł za osobę. Cena obejmuje przelot, zakwaterowanie oraz śniadania.

 

 

 

Wyjazd jesienią na Maltę

 

Kolejnym europejskim krajem, który warto odwiedzić jesienią jest Malta. Ta położona na Morzu Śródziemnym niewielka wyspa kusi turystów niezwykłą architekturą, piękną pogodą (także jesienią) oraz zapierającymi dech widokami.

Wyjeżdżając na Maltę w październiku lub listopadzie, możemy liczyć na temperatury oscylujące w granicach 20 stopni Celsiusa. Tak sprzyjająca aura z pewnością służy zwiedzaniu. Zatem sprawdźmy, co robić na Malcie.

 

 

Co zwiedzić na Malcie?

 

Wyjeżdżając na Maltę, mamy szansę w krótkim czasie zwiedzić…cały kraj (państwo obejmuje archipelag kilku wysp, jednak większość ludzi mieszka na wyspie Malta). Trzeba bowiem pamiętać, że ta niewielka wyspa zajmuje powierzchnię wynoszącą zaledwie 316 km².

 

wakacje na malcie jesienią

 

Wycieczkę po Malcie z pewnością warto zacząć od stolicy – barokowej Valletty, na terenie której znajduje się ponad 300 zabytków. Malownicze wąskie uliczki, liczne katedry, bazyliki oraz cieszące oko kolorowe balkony z pewnością pomogą nam „zgubić się” w tym mieście.

Na liście najpopularniejszych atrakcji Malty znajduje się także rybacka wioska Marsaxlokk, gdzie co niedzielę odbywa się rybacki targ. Jeżeli na zdjęciach z Malty widzieliście urokliwe wielobarwne rybackie łodzie, z pewnością były to właśnie bajkowe Luzzu cumujące w Marsaxlokk. Miłośników nadmorskich klimatów na pewno zachwycą Klify Dingli – najwyższe klify w tej części Europy. Jeżeli kochacie malownicze zachody słońca, to miejsce Was nie zawiedzie.

 

 

Zobacz też: Jak tanio podróżować?

 

 

Ile kosztuje urlop na Malcie?

 

Za tygodniowy urlop na Malcie w wersji all-inclusive dla dwóch osób musimy zapłacić, podobnie jak w przypadku wakacji na Sardynii, średnio 3.000 zł za osobę.

 

 

Jesienny urlop w Polsce

 

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Wszak nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, żeby móc uraczyć się zapierającymi dech w piersiach widokami. Piękna złota polska jesień kusi, aby październikowy lub listopadowy urlop spędzić w kraju. Zatem dokąd wyjechać jesienią w Polsce?

 

 

Bieszczady jesienią

 

bieszczady jesienią wyjazd

 

Jak powszechnie wiadomo o każdej porze roku warto jest rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Tu na turystów czekają malownicze szlaki m.in. na Halicz, Tarnicę, a także Połoninę Wetlińską i Caryńską.

 

Jednak Bieszczady to nie tylko atrakcje dla piechurów. Będąc w tej części Polski, obowiązkowo powinniśmy wybrać się nad Solinę, aby zobaczyć monumentalną zaporę. Złota polska jesień zachęca również do wycieczek rowerowych. Ten środek transportu daje nam szansę zwiedzić drewniane świątynie usytuowane wzdłuż Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.

 

 

Ile kosztuje urlop w Bieszczadach?

 

Za tygodniowy pobyt w Bieszczadach dla dwóch osób zapłacimy średnio 1500 zł. W cenę wliczony jest nocleg ze śniadaniami.

 

 

Jesienny urlop nad Bałtykiem

 

jesienny urlop nad morzem

 

Kojący szum morskich fal, zdrowy jod i zapach ryb dobiegający z pobliskiej smażalni. To wszystko oferuje polskie morze jesienią. Ale bez wakacyjnych tłumów, kolejek i wygórowanych cen. Urlop jesienią nad Bałtykiem może mieć wiele obliczy.

Z jednej strony czekają nas Międzyzdroje, gdzie mamy możliwość obcowania z gwiazdami za sprawą Alei Gwiazd lub Sopot, będący niekwestionowaną nadmorską stolicą nocnego życia za sprawą popularnego Monciaka. Z drugiej Sabrinowo mogące poszczycić się jedną z najszerszych plaż w Polsce lub Pustkowo, którego nazwa doskonale oddaje klimat miejscowości. Znajdująca się tam plaża od wielu lat otrzymuje prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie – Błękitną Flagę przyznawaną plażom zachowującym najwyższe standardy.

 

 

Ile kosztuje tydzień nad Bałtykiem?

 

Cena wynajmu apartamentu na tydzień przez dwie osoby wynosi średnio 1200 zł. Natomiast pobyt w hotelu ze śniadaniami to koszt rzędu 1800 zł.

 

 

 

 

Wyjazd jesienią – podsumowanie

 

Urlop jesienią ma wiele zalet. Z jednej strony daje możliwość ucieczki przed kapryśną aurą do egzotycznych krajów, z drugiej strony daje możliwość zasmakowania złotej polskiej jesieni. Warto zatem sprawdzić aktualne oferty wyjazdów i przed zimową aurą naładować swoje akumulatory.

 

 

Czy uznałeś to za interesujące? Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej:

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny

Możesz być również zainteresowany: