Często zadawane pytania dotyczące Elastycznej Linii Gotówkowej

Wybraliśmy najczęściej zadawane pytania dotyczące elastycznej linii gotówkowej w NEXU.pl, ale jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, której szukasz, nie wahaj się z nami skontaktować. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w dni robocze od 9:00 do 18:00 (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy).

Co to jest elastyczna odnawialna linia gotówkowa?

Elastyczna linia gotówkowa to kredyt odnawialny w Nexu.pl, z którego możesz skorzystać, by mieć dostęp do gotówki na swoim koncie. Możesz skorzystać z limitu od 1000 zł do 6000 zł na okres 124 dni z możliwością wnioskowania o refinansowanie zadłużenia po zakończeniu tego okresu. W dowolnej chwili możesz wypłacić gotówkę, a każdorazowa wpłata w terminie oznacza brak dodatkowych opłat w postaci odsetek za opóźnienie.

Jak cofnąć zastrzeżenie numeru PESEL?

Możesz łatwo odwołać zastrzeżenie – usługa ta jest dostępna w 100% online i jest bezpłatna. W aplikacji aplikacja mObywatel lub bezpośrednio na stronie rządowej www.gov.pl. Można też tego dokonać w Urzędzie Gminy.

Jak długo mogę korzystać z gotówki w ramach odnawialnej linii kredytowej?

Jeden cykl elastycznej linii gotówkowej trwa 124 dni. Można przedłużyć go o kolejne 124 dni przed lub po wygaśnięciu dotychczasowej elastycznej linii gotówkowej, wnioskując o takie same lub większe środki finansowe, dostępne do wypłaty na Twój rachunek bankowy w każdej chwili.

Dla kogo jest odnawialna linia gotówkowa?

Elastyczna linia gotówkowa przeznaczona jest dla wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, posiadają rachunek bankowy, adres e-mail oraz dowód osobisty. Odnawialna linia gotówkowa może służyć, jako zabezpieczenie w razie nagłych wypadków - możesz z niej korzystać wtedy, kiedy potrzebujesz.

Nie otrzymuję wiadomości e-mail.

Sprawdź folder "Spam" w swojej skrzynce pocztowej, jeśli nie ma w nim naszej wiadomości, wyślij e-mail na kontakt@nexu.pl. Sprawdź również, czy podczas rejestracji został wpisany prawidłowy adres e-mail.

Dobrym pomysłem może także okazać się dodanie naszego kontaktu do nadawców zaufanych - tym sposobem nasze wiadomości do Ciebie nie będą wpadały do SPAMU.

Dlaczego warunkiem złożenia wniosku jest posiadanie telefonu komórkowego?

Na Twój numer telefonu komórkowego przesyłany jest kod weryfikacyjny, konieczny do wypełnienia wniosku o pożyczkę.

Na jakich zasadach działa elastyczna linia gotówkowa w Nexu?

Aktywując konto w Nexu.pl i składając wniosek o elastyczną linię gotówkową wybierz kwotę, którą chciałbyś zabezpieczyć się na nadchodzące 124 dni. Po pozytywnej ocenie zdolności kredytowej, otrzymasz dostęp do elastycznej linii gotówkowej, w ramach której, za pośrednictwem swojego konta w Nexu.pl, możesz wypłacić wybraną kwotę (min. 200 zł) jeszcze tego samego dnia. Po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego (31 dni) powinieneś spłacić co najmniej 15% wykorzystanej kwoty linii gotówkowej wraz z odsetkami. Pamiętaj, że brak terminowej spłaty oznacza zablokowanie możliwości dalszych wypłat gotówki ramach w elastycznej linii.

Czy mogę spłacić tylko kwotę, z której korzystałem czy należy od razu spłacić całość?

To Ty decydujesz, jaką kwotę spłacasz w danym okresie rozliczeniowym. Możesz spłacić całość wykorzystanej kwoty linii gotówkowej wraz z odsetkami, albo jej część - jednak nie mniej niż 15% wykorzystanej kwoty wraz odsetkami.

Czy po wygaśnięciu dotychczasowej elastycznej linii gotówkowej mogę wnioskować o kolejną linię gotówkową na kolejny okres 124 dni?

Tak, jest taka możliwość. Można wnioskować o tą samą kwotę elastycznej linii gotówkowej lub o większą kwotę na swoje wydatki.

W jakich przypadkach naliczane są odsetki?

Odsetki naliczane są od wypłat w ramach elastycznej linii gotówkowej od dnia wypłaty. Oznacza to, że jeśli przyznany limit to 2000 zł, a wypłacono 350 zł to odsetki zostaną naliczone od 350 zł, które będą płatne po zakończeniu okresu rozliczeniowego, w którym dokonano wypłaty.

Jaka jest minimalna kwota, którą należy spłacać po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego?

Minimalna spłata to 15% wykorzystanej kwoty linii gotówkowej wraz z odsetkami.

Jaka jest minimalna kwota wypłaty z przyznanych środków?

Minimalna kwota, którą możesz wypłacić to 200 złotych.

Czy jest możliwość refinansowania elastycznej linii gotówkowej w Nexu.pl?

Tak, dopuszczamy takie rozwiązanie. Jest ono dostępne w panelu klienta po przejściu pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Jak wnioskować o elastyczną linię gotówkową w Nexu.pl?

Na kalkulatorze na stronie głównej zaznacz kwotę, o którą chcesz wnioskować. Następnie zaloguj się lub zarejestruj w Nexu.pl, podaj nam swoje dane, przejdź weryfikację podając kod SMS i czekaj na decyzję.

Jakie dokumenty będą potrzebne, by otrzymać elastyczną linię gotówkową w Nexu.pl?

Żeby otrzymać elastyczną linię gotówkową w Nexu.pl potrzebujesz jedynie dowodu osobistego.

Co zrobić w przypadku kiedy nie mogę spłacić raty w terminie?

Skontaktuj się z nami mailowo windykacja@nexu.pl lub telefonicznie dzwoniąc na numer +48 (22) 30 20 30 . Wspólnie spróbujemy omówić sprawę Twojej linii kredytowej i znaleźć rozwiązanie najlepsze w takiej sytuacji.

Zapomniałem hasło do logowania się w panelu klienta Nexu.pl - co dalej?

Skorzystaj z procedury odzyskiwania hasła na stronie internetowej Nexu.pl. Wpisz swój adres e-mail, pod którym jest zarejestrowane Twoje konto i kliknij "wyślij kod". Otrzymane na telefon hasło wpisz na stronie, aby zalogować się do profilu.

Czy na prawo jazdy można wziąć kredyt?

Każdy z nas posiada kilka dokumentów z danymi osobowymi i zdjęciem, ale nie każdy z nich może zostać wykorzystany do potwierdzenia tożsamości. Jednym z takich dokumentów jest prawo jazdy, które często w naszym mniemaniu traktujemy jako zamiennik dowodu osobistego. Zgodnie z polskim prawem nasze myślenie jest jednak błędne.

Dokument tożsamości to urzędowy dokument, który ma potwierdzać, że jego posiadacz rzeczywiście jest tą osobą, za którą się podaje. Każdy dokument tożsamości (m.in z danymi takimi jak: imię i nazwisko jego właściciela, datę urodzenia, pesel oraz płeć) ma także swój indywidualny numer identyfikacyjny. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, za dokument służący potwierdzeniu tożsamości przyjmuje się dowód osobisty lub paszport.

Aby uzyskać kredyt w banku musimy posiadać i okazać dowód osobisty. Na podstawie tego dokumentu nie tylko potwierdzamy swoją tożsamość, ale także udostępniamy dane potrzebne do sporządzenia umowy kredytowej.
Nigdy nie otrzymamy kredytu w banku na podstawie dokumentu tożsamości innego niż dowód osobisty. Jeśli bank dodatkowo poprosi np. o paszport.

Czy można wziąć kredyt na paszport?

Zaciągnięcie kredytu w banku na podstawie paszportu lub prawa jazdy nie jest możliwe, dokumentem tożsamości używanym w procedurze kredytowej jest dowód osobisty. Wyjątkiem są jedynie obcokrajowcy, którzy legitymują się paszportem.

Trzeba pamiętać, że ani banki, ani zdecydowana większość innych instytucji finansowych, w tym pozabankowych, nie akceptują w swoich procedurach paszportu jako dokumentu potwierdzającego tożsamość. Każdy dorosły obywatel Polski ma obowiązek posiadania dowodu osobistego, który zawiera konkretne informacje służące jego identyfikacji.

Zaciągnięcie kredytu w banku na podstawie paszportu lub prawa jazdy nie jest możliwe, dokumentem tożsamości używanym w procedurze kredytowej jest dowód osobisty.

Wyjątkiem będą jedynie obcokrajowcy, którzy legitymują się paszportem. Inaczej wygląda procedura zaciągnięcia zobowiązania w banku dla obcokrajowców z Unii Europejskiej, posiadających dowód osobisty, a inaczej spoza UE.

W pierwszym przypadku procedura ubiegania się o kredyt będzie nieco prostsza, ze względu na prawo wspólnotowe, chociaż i tak bank ma możliwość odmówienia udzielenia kredytu lub pożyczki (np. w sytuacji, gdy uzna, że centrum interesów życiowych klienta znajduje się poza granicami Polski).

Obcokrajowcy spoza Unii Europejskiej ubiegający się o kredyt muszą spełnić szereg dodatkowych formalności. Należy pamiętać, że oferta banków, a także wszystkie procedury będą całkowicie się różnić w przypadku obcokrajowców a polskich obywateli.

Kiedy naliczane są odsetki karne?

Jeśli termin spłaty rachunku (całość lub minimalna kwota do spłaty) przypada na:

1) dzień roboczy (tj. dzień inny niż sobota, niedziela lub święto) to w przypadku braku spłaty odsetki karne (odsetki za opóźnienie w spłacie) naliczymy od dnia następnego;

2) sobotę, niedzielę lub święto, termin spłaty ulega przesunięciu na najbliższy dzień roboczy. W przypadku braku spłaty, odsetki karne (odsetki za opóźnienie w spłacie) naliczymy od następnego dnia po tym najbliższym dniu roboczym.

Przykład:

1) Dzień spłaty przypada na 08.05 i NIE JEST to sobota, niedziela, święto - w przypadku braku spłaty odsetki naliczane są od 09.05;

2) Dzień spłaty przypada na 08.05 JEST TO piątek oraz święto - spłata przesuwa się na poniedziałek 11.05, a odsetki liczone są od dnia 12.05 (nawet, jeśli ten dzień to święto).

Czy mogę dokonać spłaty BLIKIEM?

Tak, istnieje możliwość spłaty przez BLIK.

Co oznacza kredyt odnawialny?

Odnawialny kredyt oznacza, że spłata wykorzystanej kwoty w ramach udostępnionej Ci linii gotówkowej odnawia pozostały do wypłaty limit tej linii.

Wybierz ile gotówki potrzebujesz?

1000 zł6000 zł
124 dni
444
Kwota limitu 1000 zł
Dostępna kwota do wypłaty 1000 zł
Minimalna miesięczna spłata 441.32 zł
Prowizja323.97 zł
Odsetki0.205
RRSO 79,20%
Nota prawna
Formularz informacyjny